Global Village – międzynarodowość na Mariackiej!

„Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w ostatnią sobotę, 23 maja na ulicy Mariackiej w Katowicach. Mowa tu o Global Village, evencie zorganizowanym przez AIESEC Katowice UE. W wydarzeniu wzięli udział wspaniali wolontariusze i praktykanci, którzy przybyli na Śląsk ze wszystkich stron świata. Chiny, Tajwan, Hong Kong, Indie, Kolumbia, Włochy i Gruzja. Przedstawicieli tych wszystkich krajów można było poznać przy specjalnym stoisku zorganizowanym na ulicy Mariackiej.

DSC_0394

Zagraniczni goście chętnie dzielili się swoją kulturą i  tradycjami, również tymi kulinarnymi. Każdy z nich przygotował rodzime przysmaki, którymi chętnie częstowali się zaglądający na stoisko przechodnie. Mogliśmy spróbować między innymi gruzińskiego tklapi przyrządzanego z suszonych owoców, słodkiej, melonowej herbaty z Tajwanu, chińskich cukierków, pikantnych indyjskich przekąsek oraz wielu innych specjałów.

DSC_0462

Każdy mógł również dowiedzieć się jak napisać swoje imię w hindi lub po chińsku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka chińskiej kaligrafii i poznawanie tajników tradycyjnego malarstwa tuszem. Podczas tych kilku godzin spędzonych przy ulicy Mariackiej znalazł się również czas na zaprezentowanie odwiedzającym czym zajmuje się organizacja studencka AIESEC. A także, na opowiedzenie o programach wolontariatu zagranicznego Global Citizen oraz płatnych praktyk profesjonalnych Global Talents. Wydarzeniu towarzyszyła głośna muzyka i ogromna dawka pozytywnej energii.”

Angelika Podgajna

Dołącz do nas! Wypełnij aplikację na: http://kato.aiesec.pl/aplikacja

DSC_0486