Asia Kuźniacka

IMG_370525.09.2013, Lima, Peru

Jestem w AIESEC prawie rok – przez ten czas wydarzyło się mnóstwo rzeczy w moim życiu, których nawet nie jestem w stanie opisać. Dlaczego? Ponieważ organizacja studencka taka jak AIESEC, daje miliony możliwości do rozwoju osobistego, do zabawy, do spełniania marzeń. A oto tylko kilka przykładów z mojego własnego doświadczenia.

W AIESEC miałam możliwość bycia liderem projektu związanego z wymianą międzynarodową. Razem z moim teamem zapewniliśmy niezapomniane doświadczenie dla 6 osób z różnych zakątków świata w poznańskich szkołach. Dzięki temu poznałam wspaniałe osoby m.in. z Kenii, Singapuru, Indii, Chin i Azerbejdźanu, nauczyłam się zarządzać pracą zespołu, a także swoim czasem (no dobra – nie do końca, ale wciąż nad tym pracuję ;P) Pracowałam na prawdziwym budżecie i wielu innych narzędziach, które są niezbędne do realizacji tego typu projektów. To tak jakbym miała swoją małą firmę na której mogę sobie eksperymentować – polecam! Fun, ale też odpowiedzialność i wyzwania, które stają się swoistymi przygodami. Poza tym odkryłam w sobie duszę małego organizatora, tworząc event dla ponad stu osób od początku do końca wszystko zależało od nas, a najlepsze było uczucie zadowolenia i dumy kiedy wszystko poszło zgodnie z planem. Moja przygoda z AIESEC wciąż trwa, również dzięki nowym ludziom których poznałam. Najlepsze imprezy, konferencje, pasja i entuzjazm – to wszystko sprzyja integracji, która nie ukrywam jest bardzo ważną częścią naszej kultury. A najlepsze jest to, że piszę to wszystko z mojej wymarzonej Ameryki Południowej, z Peru, gdzie jestem na wolontariacie w ramach programu Global Citizen. Dwa najintensywniejsze miesiące mojego życia w zupełnie obcej kulturze, która jednak stała się mi tak bliska, że już planuję powrót.

Nie jestem w stanie opisać ile się tu nauczyłam i o ile nowych wspomnień jestem bogatsza. Wracając do początku – rozwój osobisty, fun i marzenia – jak widzicie to wszystko jest na wyciągniecie ręki! Dlaczego by nie spróbować z AIESEC?

Joanna Kuźniacka, 22 lata

Koordynatorka projektu AIESEC University 2014

W październiku otrzyma swój drugi zespół!