Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w V LO

MŁODZI, PRZEDSIĘBIORCZY, GOTOWI NA SUKCES.

CZYLI ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W V LO.

Dnia 18 listopada klasa I B pod opieką Pani Justyny Zielińskiej uczestniczyła w warsztatach organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W rolę szkoleniowców wcielili się kieleccy studenci z AIESEC, czyli największej studenckiej organizacji na świecie.

Uczniowie liceum mieli możliwość rozwinięcia swoich przedsiębiorczych postaw, które dla większości okażą się przydatne w przyszłości. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję uświadomić sobie jak ważna jest praca w grupie i wyznaczenie celów. Pomogły w tym zadania praktyczne, z którymi młodzież dzielnie dała sobie radę. Równie istotny stał się temat leadershipu i jego wpływ na dorosłe życie. Dzięki testowi osobowości, każdy miał okazję odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy jestem prawdziwym liderem? Co powinienem robić, by nim zostać?

Na końcu spotkania uczniowie określili swoje główne zainteresowania, co z pewnością wpłynie na jaśniejsze określenie ich przyszłej ścieżki kariery.

Dobrze było przynajmniej na chwilę przenieść się w świat ludzi sukcesu, żeby uświadomić sobie, że warto nad sobą pracować– podsumował jeden z uczestników spotkania.

Serdecznie dziękujemy naszemu Partnerowi, V Liceum Ogólnokształcącemu im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach  za współpracę. A młodym i przedsiębiorczym licealistom życzymy samych sukcesów i satysfakcji płynącej z osiągania zamierzonych planów.