8 FAKTÓW, czyli dlaczego AIESEC nie jest dla Ciebie! ;)

Właśnie rozpoczynasz kolejny rok akademicki, a może to w ogóle pierwszy rok w Twojej studenckiej karierze? Z każdej strony otaczają Cię studenckie kluby i organizacje, które wręcz zasypują korytarze uczelni ulotkami, obklejają wszystko co się da plakatami i kuszą innymi gadżetami?

Wśród nich AIESEC – największa międzynarodowa organizacja na świecie! Osoby, które działają w AIESEC, na pewno chętnie opowiedzą Ci o korzyściach z działania w organizacji, o tym, jak umożliwiamy studentom zostanie pełnymi pasji liderami!

Jeżeli jednak nie jesteście tym zainteresowani, nie musicie nawet szukać wymówek- przygotowaliśmy je dla Was!

#1

Jesteś zadowolony z tego, czego uczysz się z książek i na studiach W AIESEC nie ma książek. Nie ma gotowego podręcznika w wygórowanej cenie, który pozwoliłby poznać organizację po przeczytaniu. W AIESEC bazujemy na doświadczeniu zdobytym dzięki próbom i uczeniu się na błędach. Nie mamy zbioru najczęściej powtarzających się problemów, mamy za to ludzi, którzy zawsze są gotowi podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jeżeli jednak wolisz siedzieć przy biurku czerpiąc wiedzę z książek, nie mamy nic przeciwko 🙂 Każdy ma swój sposób na naukę.

#2

Nie jesteś zainteresowany zdobywaniem dodatkowego doświadczenia poza studiami

Jeżeli chcesz mieć proste, krótkie i łatwe do przeczytania CV, zdecydowanie nie powinieneś dołączać do organizacji. Ilość doświadczeń i możliwości w AIESEC jest właściwie nieograniczona. Praktyki w Chinach, wolontariaty w Brazylii, konferencje, zarówno lokalne, narodowe i te poza granicami Polski, możliwość prowadzenia własnego zespołu- to tylko niektóre z nich. Całkiem sporo jak na jedno CV, prawda? Dlatego jeżeli nie chcesz chwalić się przed przyszłym pracodawcom, pokazując swoje zdobyte w czasie studiów doświadczenie, zdecydowanie nie powinieneś dołączać do AIESEC.

#3

Nie interesują Cię międzynarodowe znajomości

AIESEC to 124 kraje i terytoria, ponad 800 Oddziałów Lokalnych (takich jak np. ten rzeszowski) i 2500 uczelni na całym świecie! Obecnie w organizacji działa około 100 000 studentów, a ponad 1 000 000 skończyło już przygodę z AIESEC.

Wszyscy Ci ludzie dzielą tę samą pasję i ambicje oraz łączy ich chęć zmiany w świecie. Wyznawanie tych samych wartości sprawia, że ​​zawieranie nowych znajomości jest trochę trudne do uniknięcia.

To może być właściwie przytłaczające, jeżeli silne znajomości i przyjaźnie nie są tym, czego szukasz w życiu.

#4

Nie chcesz mieć wpływu na swoją przyszłość

Myślenie o przyszłości może być czasem trudne, szczególnie jeżeli wyznajesz zasadę “nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”.

Członkowie AIESEC nie mają oczywiście zaplanowanego całego życia, ale dzięki możliwości sprawdzenia się w wielu dziedzinach, mają szansę na znalezienie dziedziny, która da im satysfakcję i pomoże podjąć decyzję, o tym co chcą w życiu robić. Wolisz jednak, żeby to przypadek zdecydował za Ciebie?

#5

Uważasz, że osoby, które rządzą Twoim miastem/państwem robią to idealnie

W AIESEC jesteśmy przekonani, że świat potrzebuje mocnych liderów, którzy są innowacyjni i potrafią szybko dostosować się do zmian zachodzących w pędzącym świecie.

Chcesz pomóc zmienić świat? A może według Ciebie obecni przywódcy wystarczająco ustabilizowali już współczesną gospodarkę i ekonomię, wykorzystują 100% możliwości, aby chronić środowisko naturalne i zagrożone gatunki? Czy uważasz, że na świecie nie ma już problemu biedy i głodu na świecie, a wszystkie działania podejmowane są z pełnią dobroci i miłości?

#6

Nie chcesz zdobywać umiejętności, które mogą Ci pomóc w realizacji Twoich planów i marzeń

Nie ma sensu pracować nad sobą, żeby zdobyć wymarzoną pracę i spełnić swoje marzenia, w końcu wszystko może stać się idealne wtedy kiedy śpisz. Zawsze lepiej odpocząć, przecież czasami droga do realizacji marzeń może być ciężka i czasochłonna, więc lepiej poczekać aż “przyjdzie samo”.

Jeżeli Twoja opinia jest podobna, zdecydowanie powinieneś omijać AIESEC. Możliwości w AIESEC są tak różnorodne i nieograniczone, że nauczenie się, jak sięgać po swoje marzenia jest nie tylko bardzo możliwe, ale właściwie gwarantowane.

#7

Nie widzisz żadnego pożytku z poznawania innych kultur

Tyle czasu spędziłeś w polskiej kulturze, że poznawanie kolejnej wydaje Ci się stratą czasu. Po co stawać się świadomym innych kultur i uczyć się jak komunikować się z ludźmi tak innymi od Ciebie, kiedy w Twojej własnej bańce jest tak ciepło i przyjemnie?

AIESEC daje Ci możliwość “zanurzyć” się w innym środowisku, w innej kulturze. To organizacja, która pozwala uczyć się od ludzi na całym świecie!

#8

Nie wierzysz, że jedna osoba może zmienić coś w świecie na lepsze

W świecie, który posiada tyle narzędzi do wprowadzania zmian, nie ma szans, żeby jedna mała osoba była w stanie zmienić cokolwiek istotnego. Zdecydowanie nie ma żadnych znanych przykładów na to, że jeden lider zmienił coś na lepsze. AIESEC musi być całkowicie szalony, jeżeli wierzy, że niewielkie działanie może zainicjować wielki odzew!


AIESEC to globalna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która od ponad 65lat realizuje program praktyk i wolontariatów, docierając do 124 krajów i terytoriów. W Polsce jesteśmy obecni w 17 największych ośrodkach akademickich, gdzie poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwiamy studentom rozwój osobisty i profesjonalny. Kształtujemy wśród nich postawę przedsiębiorczości oraz umiejętności komunikacyjne. Rozwijamy przyszłych liderów, którzy w odpowiedzialny sposób będą wpływali na swoje lokalne otoczenie.

Tylko do 4 marca możesz do nas dołączyć.

Dowiedz się więcej o programie członkowskim: www.aiesec.com.pl/futureleaders

Lub zaaplikuj: bit.ly/FL_Rzeszow