8 powodów, dlaczego wybrałam AIESEC…

Jakiś czas temu podjęłam decyzję – chcę zdobyć doświadczenie, rozwijać się, a przy tym dobrze się bawić. Doszłam do wniosku, że najlepszym miejscem będzie organizacja studencka. Obecnie mija rok odkąd aktywnie działam, a ja nadal nie zamierzam się żegnać. Wymienię Wam parę powodów, dla których wybrałam AIESEC i postaram się powiedzieć przy okazji o co w tym chodzi.

Powód pierwszy – Rozwój

Nie jest to może szczególnie sprecyzowany powód, ale od tego wszystko się zaczyna. Zaufajcie mi na słowo. Dołączyłam, żeby mieć z kim czasem wyskoczyć na miasto, a tu dostałam trzy ścieżki rozwoju, z których mogę sobie dowolnie wybierać – skąd mam wiedzieć na co się zdecydować? Tutaj przechodzimy do kolejnych powodów, czyli tych właśnie ścieżek.

Powód drugi – Marketing

To właśnie pierwsza ze wspomnianych wyżej dróg rozwoju. Tutaj zaczniecie zgłębiać tajniki planowania i przeprowadzania kampanii promocyjnych, krok po kroku. Tutaj też dowiecie się dokładnie, jak poprawnie wykorzystywać do promocji media społecznościowe – tak jakby w ogóle ktoś z tego korzystał…

Powód trzeci – International Operations

Druga ścieżka jest tak światowa, że nawet nazwę ma światową – wcale nie dlatego, że nikt z nas nie umie ładnie tego przetłumaczyć. To tutaj będziecie zajmować się ogólnie pojętymi wolontariatami (o których trochę więcej za chwilę), nauczycie się przeprowadzać selekcje kandydatów i rozmowy rekrutacyjne. Czyli, że trzeba rozmawiać z ludźmi?! Nie tylko trzeba rozmawiać z ludźmi, ale nawet będziecie rozwijać tutaj swój angielski, by sprawdzać kandydatów i prowadzić rozmowy z obcokrajowcami.

Powód czwarty – Sales

Trzecia i ostatnia ścieżka. Jeżeli ktoś z Was naoglądał się Wilka z Wall Street i marzy o zostaniu rekinem sprzedaży, to jest właśnie dobry kierunek. Tutaj właśnie będziecie się uczyć technik sprzedaży i poznacie jak powinny wyglądać dobre negocjacje. Oczywiście, żebyście się nie nudzili, negocjować będziecie z klientami, z którymi DiCaprio sobie nie poradził i podesłał ich nam.

Powód piąty – Wolontariat

Powiem Wam jak to wygląda – przyjeżdżają do nas wolontariusze z całego świata, by prowadzić zajęcia w szkołach, z którymi współpracujemy. W zamian my wysyłamy naszych ochotników do innych krajów na wolontariaty i praktyki. Koordynatorom wolontariatu z pewnością nie raz zdarzyło się połamać język ucząc idiomów czy popełnić kulturowe faux-pas, jednak wciąż w zamian otrzymują niezwykłą satysfakcję i radość! No a to w końcu najważniejsze.

Powód szósty – Międzynarodowość

Kto z nas nie chciałby obracać się w doborowym, otwartym na nowe kultury, towarzystwie? Większości z nas chce zostawić za sobą strefę komfortu i zacząć nawiązywać kontaktu z obcokrajowcami – gdzie możemy poćwiczyć angielski, a może nawet fiński czy chiński.

Powód siódmy – Zarządzanie Zespołem

O krok dalej (nieco wyższy stopień wtajemniczenia) będziecie mieć okazję wykazać się jako lider, gdyż dostaniecie swój własny zespół. To od Was będzie zależało, czy Wasze pociechy prawidłowo się rozwijają i codziennie uczą się nowych rzeczy – na szczęście nie będzie potrzeby sprawdzania pieluch, przynajmniej dotychczas nie było…

Powód ósmy – Kreatywność

Skoro o dzieciństwie mowa, kto z nas nie chciałby wrócić do czasów gdy podłoga była lawą i na powrót rozwinąć w sobie te nieskrępowane pokłady kreatywności i pomysłowości. Nie mniej jednak, ciągle mam nadzieję, że nie cofniecie się do tamtych czasów za bardzo i pieluchy nie będą Wam potrzebne.

Liczę, że tych kilka powodów zainteresowało Was do sprawdzenia czym jest AIESEC i co może Wam dać na własną rękę. Zapraszam Was serdecznie do złożenia aplikacji na naszej stronie, gdzie również znajdziecie więcej informacji: http://bit.ly/FLLodz