Niezapomniana przygoda.

„Pomysł z wyjazdem na wolontariat pojawił się w moim życiu niespodziewanie. Decyzję podjęłam właściwie pod wpływem impulsu. Nim się zorientowałam już się pakowałam, w następnym momencie siedziałam w samolocie, a po ponad 20 godzinach podróży wylądowałam w Indonezji. Już wcześniej myślałam o możliwości wyjazdu na wolontariat ale jakoś nigdy nie było czasu, zawsze miałam lepsze plany na wakacje ale tamtego lata postanowiłam zmienić coś w swoim życiu i wyjechać z AIESEC na wolontariat Global Citizen.****

Po wyjątkowo długiej podróży dotarłam do szkoły, w której przez następne 6 tygodni uczyłam dzieci w wieku przedszkolnym języka angielskiego oraz dodatkowo pomagałam nauczycielkom w podstawowej opiece. Zajęcia odbywały się jedynie w godzinach od 7 do 11 rano, co dawało mi możliwość zwiedzania całego miasta, odpoczywania, dowiedzenia się czegoś więcej o tamtejszej kulturze oraz spotykania się ze znajomymi przez resztę wolnego czasu.

Nigdy nie spodziewałam się, że uda mi się zwiedzić dużą część Indonezji – kraju, który jest tak bardzo oddalony i tak bardzo różniący się od Polski. W każdej wolnej chwili spotykałam się z ludźmi, którzy także byli na wolontariacie w tym samym mieście, ale w innych projektach. Dało mi to możliwość zobaczenia wiele ciekawych miejsc, poznać niesamowitych, pomysłowych ludzi i przeżyć niezapomnianą przygodę życia.

P1000163

Taki wyjazd daje możliwość dokładnego poznania samego siebie, można spotkać ludzi z całego świata jak i poznać kultury inny państwa. Największym moim zaskoczeniem na wolontariacie byli ludzie. Wszyscy Indonezyjczycy są zawsze zadowoleni, uśmiechnięci oraz otwarci, każdy z chęcią pomoże Ci w rozwiązaniu problemów, wskaże drogę i ugości. Kolejną rzeczą jaką można odkryć podczas dwu-miesięcznego pobytu w danym kraju jest kuchnia. Indonezyjska Kuchnia opiera się głównie na ryżu, co jest zwykle szokiem dla Europejczyków – jedzenie ryżu trzy razy dziennie jest niesamowitą odmianą od zwyczajów panujących w naszym kraju.

Dalej jestem w stanie opowiadać godzinami o wszystkich wspomnieniach jakie nagromadziłam na wyjeździe, tak samo z oglądaniem zdjęć – każda fotografia przywołuje szczególne dla mnie wspomnienia z Indonezji, o tym co przeżyłam i jak bardzo rozwinęłam swoją osobowość podczas pobytu za granicą.

P1000409

Dzięki temu wyjazdowi odkryłam wiele swoich mocnych i słabych stron, poznałam lepiej samą siebie,  zebrałam mnóstwo energii do dalszego działania oraz przekonałam się, że jestem w stanie osiągnąć znacznie więcej niż wcześniej uważałam. To właśnie dzięki wolontariatowi w Indonezji poznałam wiele niesamowitych ludzi i odkryłam co dalekie podróże są w stanie wnieść w nasze życie.

Jeżeli wahasz się czy wyjechać z AIESEC, to jedyną odpowiedzią jest TAK! To będzie niezapomniana przygoda!”

Monika, studentka Politechniki Śląskiej

Napisz swoją własną historię: http://kato.aiesec.pl/GlobalCitizen 🙂