Agata Łowkiet

W AIESEC jestem już 4 lata i…

agata

Moja przygoda z AIESEC zaczęła się 4 lata temu, gdy postanowiłam pojechać na obóz zerowy Adapciak. Po niesamowitym obozie, było dla mnie oczywiste, że w tej organizacji chciałabym się rozwijać. Jako członek AIESEC współorganizowałam targi pracy, konferencje tematyczne, brałam udział także w projektach z udziałem wolontariuszy z całego świata oraz byłam osobą odpowiedzialną za kontakty z byłymi członkami naszej organizacji. W ciągu tych 4 lat nauczyłam się przede wszystkim jak efektywnie pracować z innymi ludźmi, jak kreatywnie pokonywać napotkane przeszkody, jak organizować efektywnie swój czas i swoją przestrzeń. Poznałam moje słabości oraz mocne strony, dzięki temu wiem jaki styl pracy najbardziej mi odpowiada, w których zadaniach się sprawdzę, a które nie będą należały do moich ulubionych. Jednocześnie czas spędzony w AIESEC to wiele radosnych momentów, spędzonych z cudownymi ludzi, których tu spotkałam. Z ludźmi, którzy są otwarci na drugiego człowieka, niezależnie z jakiego kraju, czy kultury się wywodzi, jakie ma przekonania i wierzenia.

Obecnie już drugi rok działam w Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia AIESEC Polska, od kilku miesięcy jako jej przewodnicząca. Uczę się zarządzać zespołem, który pracuje głównie wirtualnie, gdyż nie wszyscy członkowie mieszkają w Warszawie, co jest dodatkowym wyzwaniem. Bycie liderem sprawia, że jest się odpowiedzialnym nie tylko za swoją pracę, ale także pracę swojego zespołu, co daje ogromną motywację do działania.

AIESEC to organizacja dla osób, które chcą aktywnie wykorzystać studencki czas – jednocześnie ucząc się czegoś nowego i dobrze się bawiąc. Mogę śmiało powiedzieć, że decyzja o dołączeniu do organizacji była jedną z lepszych jakie podjęłam. AIESEC to organizacja bez barier – okazuje się, że z każdym można złapać dobry kontakt, bez względu na doświadczenie życiowe czy poglądy.

Rekrutacja do AIESEC trwa: sgh.aiesec.pl/przeczytajwiecej.