AIESEC to niesamowita podróż!

AIESEC jest dla mnie jak jedna z moich podroży, podczas której się wiele nauczyłam , doświadczyłam i poznałam prawdziwych przyjaciół, których mi nikt nie odbierze. Podroż ta jest pełna wyzwań, marzeń, fantazji, odwagi a także doświadczeń ale nigdy powrotem do przeszłości.

Moja historia z AIESEC zaczęła się w marcu 2013 roku. O organizacji dowiedziałam się od Mamy, może to wydawać się dziwne ale tak właśnie od niej i to dzięki niej poznałam dziewczynę z Indonezji, od której wszystko się zaczęło. Napisałam aplikację, przeszłam rozmowę rekrutacyjną, pojechałam na konferencję i tak naprawdę tam wszystko się zaczęło.

Pierwszym moim projektem był Across The Skyline, gdzie byłam odpowiedzialna za Public relations. Projekt był skierowany do placówek kulturalno – oświatowch, gdzie młodzież aż z dziewięciu krajów prowadziła warsztaty opowiadając o swojej kulturze. Mimo tego ze realizacja projektu przypadła w wakacje z całą pewności mogę stwierdzić ze nie żałuje ani minuty spędzonej na pracy. Zdobyłam cenne doświadczenie poznałam wspaniałych ludzi, a tak ze ich kulturę i obyczaje. I powiem więcej przyjaźń z tymi ludźmi została do dzisiaj I to właśni daje mi AIESEC przyjaźnie na całym świecie.

Kolejnym krokiem w organizacji był projekt Global Citizen. Długo zastanawiałam i wahałam się, czy powinnam starać się o pozycję lidera, czy nie. Ale pomyślałam sobie, kiedy jak nie teraz, kto jeśli nie ja! W lipcu zostałam koordynatorem projektu Global Citizen, jest to projekt umożliwiający studentom wyjazdy na wolontariat zagraniczny. W październiku dostałam mój wspaniały, długo oczekiwany zespół, z którym nie tyko pracowałam nad projektem ale także nad rozwojem członków zespołu, pokonywaniem barier i szukaniem nowych zainteresowań jednocześnie się przy tym dobrze bawiąc. Sukcesem po zakończeniu projektu był dla mnie rozwój osobisty członków mojego zespołu, a potwierdzeniem tego jest fakt, że cztery osoby zostały koordynatorami kolejnych projektów.

Obecnie pracuję jako Global Citizen Education and Servising Manager, gdzie rozwijam swoje kolejne umiejętności, przełamuje kolejne bariery oraz poznaję nowych wspaniałych ludzi.

Podczas tej podróży zawarłam wiele znajomości z różnymi pasażerami (członkami AIESEC), szukając w nich najlepszych cech. Są to ludzie którzy chcą coś osiągnąć w życiu i z którymi można przenosić góry. Dzięki AIESEC nauczyłam się pracy w zespole, odpowiedzialności nie tylko za siebie ale także za innych współpracowników i efekty pracy. Odkryłam także swoje prawdziwe Ja i stałam się z całą pewnością osobą bardziej pewną . Teraz wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych, a w każdej napotkanej trudności trzeba szukać możliwości i wyciągać wnioski na przyszłość.

( 12. maja Karolina została Wiceprezydentem ds Międzynarodowego Programu Praktyk Wymiany Wychodzącej!)