Antoni Zięba

AIESEC równa się możliwości           

Podczas studiów angażowałem się w różne aktywności. Byłem świadomy tego, że aby w życiu osiągnąć swoje cele i zrealizować marzenia, trzeba, już na etapie zakończenia nauki akademickiej i wkraczania na rynek pracy, reprezentować sobą konkretną wiedzę i umiejętności. To właśnie w AIESEC otrzymałem wiele ważnych lekcji, dzięki którym dziś odnoszę sukcesy.

Z organizacją byłem związany przez 4 lata. Jako członek Zarządu w komitecie lokalnym w Kielcach zdobyłem doświadczenie w dziale sprzedaży, marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi, również w międzynarodowych zespołach. Nauczyłem się zarówno pracy w zespole, jak i przewodzenia grupie ludzi. Rok później zostałem przewodniczącym Zarządu, stając przed wyzwaniem kierowania ponad 60-osobową jednostką lokalną międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. To wówczas miałem możliwość tworzenia i realizowania strategii dla największej na świecie organizacji studenckiej. To wtedy poznałem również niesamowitych ludzi z całego świata, którzy dali mi silną inspirację do działania i dali dobry przykład na to, że przy odpowiednim zaangażowaniu i pracy z pasją, można osiągnąć wszystko.

Podsumowując – było warto. Każda nowa pozycja liderska, stanowiła dla mnie milowy krok w rozwoju osobistym. Codzienne wyzwania, umocniły mój charakter, odporność na stres oraz powiększyły pokłady empatii. Poznałem co to znaczy ciężar odpowiedzialności oraz rozpocząłem proces nauki jak rozwiązywać “problemy nie do rozwiązania”.  Udało mi się wyjechać na konferencję międzynarodową. Dzięki czemu zdecydowałem się aplikować do Komitetu Narodowego AIESEC France, a później miałem szansę spędzić rok w stolicy Francji, jako wiceprezydent ds. finansów oraz praktyk przychodzących.

Cała ta przygoda w organizacji studenckiej pokazała mi, w czym jestem dobry. Odkryłem swoje mocne strony, zdefiniowałem swoją ścieżkę zawodową. Dziś pracuję w branży doradztwa finansowego, osiągając na tym polu sukcesy. Obsługując swoich klientów, pomagam im podejmować najbardziej optymalne dla nich decyzje, by i oni dobrze zainwestowali swój czas i pieniądze.

W AIESEC otrzymałem o wiele więcej niż sam zakładałem, i nigdy bym nie zamienił tego doświadczenia. Z tą organizacją możliwości jest naprawdę wiele. Spróbowałem i je wykorzystałem, dlatego szczerze polecam.

Antoni Zięba