Kasia Symonowicz

Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć.

Jeśli zaczynasz studia albo jesteś w ich trakcie, to jest właśnie idealny moment aby przyjść do AIESEC, wykorzystać chwilę, zaangażować się. Zaangażowanie to jedna z kluczowych cech, których szukają pracodawcy i co równie ważne – która jest dla Ciebie istotna i warto ją w sobie rozwinąć. A jak?

Jest wiele organizacji/fundacji/stowarzyszeń, w których możesz działać. Jednak tylko w AIESEC, organizacji łączącej wolontariat z biznesem, znajdziesz kompleksowy worek możliwości, doświadczeń które przeżyjesz tylko tutaj.

Możliwości dla Ciebie: wpływ na społeczeństwo w którym żyjesz, szkolenia, działanie w zespole, zarządzanie zespołem, negocjacje z firmami, organizacja projektu, rekrutacja i sprowadzenie praktykantów do Polski, wyjazd na praktykę lub wolontariat zagraniczny to tylko kilka, jest ich jeszcze dużo więcej!

Sam wybierasz co chcesz wziąć i co jest dla Ciebie dobre bo AIESEC to tylko platforma, która Ci to umożliwi.

Ja w AIESEC byłam ponad dwa lata. To w tej organizacji poznałam ludzi z całego świata oraz kilku najlepszych przyjaciół. Dzięki niej miałam możliwość wyjechać na zagraniczną konferencję, uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Mocniej poznałam środowisko w jakim żyłam.

Sprowadziłam do Kielc kilkunastu praktykantów ze wszystkich kontynentów świata: wyobraź sobie jaka to zmiana dla otoczenia, dla nich, dla nas, dla Ciebie! Jak wiele satysfakcji takie działanie przyniosło.

Co więcej? Przez rok byłam w zarządzie lokalnym, miałam możliwość prowadzić niesamowity zespół i zarządzać dwoma dużymi obszarami w oddziale w Kielcach: Kontaktami Zewnętrznymi oraz Międzynarodowy Programem Praktyk. Byłam odpowiedzialna za strategię rozwoju oraz konkretne działania, które doprowadziły nas do sukcesu, wpłynęliśmy na otaczające nas społeczeństwo.

Zrewidowałam również swoje poglądy i poznałam siebie, co jest dla mnie najbardziej istotne, wytyczyłam swoją ścieżkę zawodową i osobistą, wiem w którą stronę chcę podążać.

I to wszystko tylko przez dwa lata, będąc studentką.

Jednocześnie wszystkie doświadczenia i naukę zabrałam ze sobą, w sobie, bo AIESECerem jest się do końca życia i można być z tego dumnym. Wystarczy chcieć się zaangażować.

Zdecydowanie POLECAM.

Kasia Symonowicz