Career Voyage – Weź udział w grze miejskiej!

Odkryj swoją drogę z Career Voyage!

Zuza, Tomek, Maja – 3 bohaterowie, 3 różne ścieżki kariery i 1 gra miejska, w której uczestnicy będą podążać za jednym z bohaterów i pomogą mu zebrać swój potencjalny, zawodowy bagaż doświadczeń. Career Voyage to inicjatywa, która 6 maja br. przekona śląskich studentów, że kariera zawodowa idzie w parze z pasją, zaangażowaniem, a przede wszystkim – aktywnym działaniem.

Zuza jest świeżo upieczonym inżynierem. Energiczna i wesoła, ciągle boryka się z nadmiarem pasjonujących ją działań, które zdają się stawać jej na drodze do zawodowego sukcesu. Tomek, myślący z rozmachem przyszły przedsiębiorca, student ekonomii i pasjonat kina. Kiedy uzna, że czas zacząć realizować swoje marzenia okaże się, że mimo lotnego umysłu zupełnie nie wie, jak się za to zabrać. Maja – sympatyczna studentka historii sztuki, otwarta na ludzi i kochająca pracę z nimi. Czas, by pokazać wszystkim, że  jej – pomysłowej humanistce – zaangażowanie we własną karierę może przynieść największe korzyści. Każde z nich ma mnóstwo energii, wiele zaangażowania i wysokie kompetencje zawodowe. Każde z nich ma jednak problem – nie potrafi wziąć swojej przyszłości we własne ręce. Każdy, kto zdecyduje się na udział w grze, będzie mógł przełamać bariery stojące na drogach naszych bohaterów i otrzyma szansę, by z sukcesem doprowadzić ich do finału – znalezienia pracy marzeń…

CareerVoyage to pierwsza tego typu gra miejska na Śląsku, która angażuje uczelnie wyższe, instytucje, organizacje oraz lokalne firmy, będące potencjalnymi miejscami pracy dla młodych ludzi. Ponadto zabawa pokaże uczestnikom, że także na nich czeka wiele, niestandardowych ścieżek zawodowych oraz uświadomi, że pasja i zaangażowanie odgrywają kluczową rolę we wkraczaniu na rynek pracy. Inicjatywa jest odpowiedzią na potrzeby integracji środowiska akademickiego i biznesowego oraz edukowania studentów w zakresie aktywnego kształtowania kariery zawodowej. Pomysłodawcami i organizatorami gry są członkowie organizacji studenckiej AIESEC oraz zespół projektu stażowego Kariera na Start. Obie inicjatywy na co dzień przyczyniają się do pozyskiwania przez studentów doświadczenia zawodowego, zarówno o zasięgu lokalnym (Kariera na Start), jak i globalnym (AIESEC).

Aby wziąć udział w grze wystarczy zarejestrować się indywidualnie lub zgłaszać całe, maksymalnie 5 osobowe zespoły. Już przy rejestracji (która odbędzie się wcześniej za pomocą strony internetowej www.karieranastart.pl do 4 maja br.) drużyna wybierze jednego z bohaterów, a na starcie otrzyma zestaw startowy (niezbędnik podróżnika) wraz z historią bohatera.

Krótka historia będzie zawierać instrukcję, która prowadzić będzie graczy kolejno do różnych punktów, ulokowanych w śląskich firmach i instytucjach, odpowiadających czterem obszarom: zainteresowań, kompetencji miękkich, umiejętności językowych oraz doświadczeniu. Zakończenie gry będzie zaskakującym wydarzeniem, który zwieńczy intrygującą podróż przez karierowe meandry. Dla każdego uczestnika czekają nagrody ufundowane przez firmę Aluprof S.A., która została Sponsorem V edycji projektu stażowego Kariera na Start.

Link do wydarzenia na facebooku:  https://www.facebook.com/events/69701