Damian Gorlicki

Jeszcze cztery lata temu byłem zwyczajnym studentem, podobno kiepsko rokującego kierunku na Uniwersytecie w Kielcach. Kiedy jeszcze 3 miesiące temu przechadzałem się po galerii Echo wszędzie było widać znajome twarze kolegów i koleżanek ze studiów. Gotowi byli opowiedzieć mi o najnowszej kolekcji butów, albo przygotować kebab. Miło z ich strony.

Ja miałem tą przypadłość, że od samego początku studiowanie Nauk Politycznych mnie pasjonowało. Dlatego samej nauce również poświeciłem odrobinę czasu.

Jednak 3 lata temu zorientowałem się, że nawet będąc bardzo dobrym politologiem mogę zbyt daleko nie zajść. Dlatego postanowiłem zacząć udzielać się w AIESEC. Przez trzy lata poprowadziłem kilka projektów w Kielcach i woj. Świętokrzyskim. Jak również wyjechałem na dwa projekty wolontariackie.

Dzisiaj, w wieku 26 lat jestem wykładowcą na Syczuańskim Uniwersytecie Przemysłu i Zarządzania w Chinach. Zdarza się, że na moje zajęcia przychodzą nawet tutejsi profesorowie. Dzisiaj robię to o czym zawsze marzyłem, jednocześnie przeżywając przygodę w życia w jednym z najciekawszych krajów świata.