Aleksandra Golińska

Wstępując do AIESEC zaraz po zakończeniu rekrutacji, będziesz miał okazję wziąć udział w konferencji. I tak samo było w moim przypadku. Dołączyłam do AIESEC w marcu 2012 roku i do dziś z sentymentem i uśmiechem na twarzy przypominam sobie swoją pierwszą konferencję. To niesamowite jak parę dni może wpłynąć na Twoje plany i życie.

Moja pierwsza AIESECowa konferencja odbyła się w Polsce, jednak uczestniczyli w niej delegaci z ponad 30 krajów na świecie. To wtedy, po raz pierwszy doświadczyłam takiej mieszanki kulturowej, w tak krótkim czasie. Możliwość nawiązania kontaktów z osobami, które pochodzą z różnych zakątków świata to tylko jedna z wielu korzyści jaka płynie z międzynarodowych konferencji.

Dzięki CEELDS (Central and Eastern Europe Leadership Development Seminar) dowiedziałam się, czym naprawdę zajmuje się AIESEC i jakie możliwości oferuje studentom. Uczestniczyłam w sesjach, które pomogły mi lepiej zrozumieć organizację, jej wizję oraz wartości, którymi kierują się AIESECerzy. Oprócz szkoleń dotyczących samej organizacji, brałam udział w warsztatach z umiejętności miękkich tj. zarządzanie czasem, autoprezentacji, mogłam podszkolić się w zakresie np. sprzedaży (którą obecnie zajmuję się w Komitecie Lokalnym) oraz przede wszystkim podjęłam decyzję, że w najbliższej przyszłości będę chciała zostać liderem projektu i poprowadzić swój własny zespół.

Obecnie jako członek Rady Wykonawczej mam okazję brać udział w organizowaniu naszej największej Lokalnej Konferencji dla ponad 130 studentów. Dlatego AIESEC to nie tylko udział w konferencjach, ale również ich przygotowanie. Jako osoba odpowiedzialna za działkę External Relations zaprosiłam na konferencję naszych partnerów, czyli firmy które przyjadą i poprowadzą sesję dla naszych delegatów. Jestem również w zespole Faci (Facilitators- osoby prowadzące sesje) dzięki czemu, będę miała okazję podszkolić się z prowadzenia szkoleń i dostarczyć uczestnikom wiedzę dotyczącą liderstwa. Kiedy patrzę na agendę naszej konferencji wprost nie mogę się doczekać!

W AIESEC lista konferencji, w których możesz uczestniczyć nie ma końca. Do tej pory udało mi się wziąć udział w 3 Konferencjach Lokalnych, 2 Narodowych i 1 Międzynarodowej. Ciężko opisać ile pozytywnej energii, motywacji, wiedzy, inspiracji oraz nowych znajomości niosą ze sobą! Żeby się tego dowiedzieć, trzeba po prostu spróbować.

Aleksandra Golińska

Więcej historii znajdziesz na blogu.