Dzień Kultur w Białymstoku

W sobotę, 23 sierpnia, w centrum miasta na Rynku Kościuszki, odbył się Dzień Kultur, który był niepowtarzalną okazją do poznania bliżej egzotycznych krajów, takich jak: Kolumbia, Brazylia, Portugalia, Tunezja, Azerbejdżan, Pakistan, Chiny i Egipt.

herb honorowy patronat jpg Mieszkańcy Białegostoku, którzy w sobotnie popołudnie wybrali się na Rynek Kościuszki, mieli okazję poznać bliżej kulturę, tradycje, obyczaje oraz języki krajów reprezentowanych przez młodych ludzi – studentów, którzy przyjechali do Polski z różnych zakątków świata, aby podczas wakacji prowadzić zajęcia dotyczące swojego kraju i jego kultury w przedszkolach w naszym regionie oraz warsztaty językowe dla studentów i licealistów. Przygotowane atrakcje – prezentacja strojów, muzyki, zdjęć, flag oraz muzyki odbyły się w międzynarodowej atmosferze wraz z wyjątkowymi ludźmi z innych krajów.

Podczas wydarzenia można było zapoznać się z ofertą warsztatów językowych AIESEC University, które ruszą już w październiku i będą prowadzone przez młodych ludzi z zagranicy. W ofercie językowej zaplanowano język angielski, francuski, hiszpański i rosyjski na różnych poziomach zaawansowania.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem Dzień Kultur objął Prezydent Miasta.