Enjoy my origin

1. Czym zajmuje się Twój projekt? Jaka jest jego idea, główny obszar działania?

Projekt Enjoy My Origin jest związany z wymianą wychodzącą. Głównym celem jest pokazanie dzieciom ze szkół podstawowych, że nauka języka angielskiego jest bardzo ważna i będzie procentować w przyszłości. Praktykanci poprzez warsztaty mogą zaprezentować również swój ojczysty kraj, jego kulturę i tradycję.

2. Na czym będzie polegać praca w tym projekcie? Co tu się wyprawia?

Członkowie projektu w zależności od działki odpowiedzialni są za kontakt z podstawówkami (logistyka) lub za rozmowy i ściąganie praktykantów (wymiana).  Osoby zajmujące się logistyką po udanych negocjacjach ze szkołą następnie będą mogły odbyć spotkanie z dyrektorem placówki (podpisanie umowy, rozmowa na temat projektu etc.). Z kolei osoby zajmujące się wymianą będą przeglądały maile od chętnych praktykantów do udziału w projekcie. Z zaakceptowanymi kandydatami będą przeprowadzane rozmowy na skypie, w których głównym zadaniem będzie poznanie kompetencji tych osób.

3. Jakie płyną korzyści dla członków i czego każdy może się nauczyć?

Ciężko opisać jakie korzyści płyną dla członków, ponieważ każdy ma inne priorytety i umiejętności. To co na pewno mogę zagwarantować to rozwój umiejętności perswazji,  kontaktów interpersonalnych oraz rozwój inteligencji emocjonalnej. Osoby zajmujące się wymianą będą miały szansę na rozmowę z ludźmi ze wszystkich kontynentów, które następnie będą musiały być wyselekcjonowane pod względem ich umiejętności do pracy w projekcie.  Poza tym, wszystkie osoby w projekcie będą miały szansę na poznanie osób, z którymi spędzą dużą czasu, nawiążą nowe przyjaźnie (tak jak było w moim poprzednim projekcie).  W końcu ludzie są najważniejsi w naszej organizacji!