Future Entrepreneurs podczas V EKMŚP w Katowicach

Future_Entrepreneurs_logo

MŁODZI LUDZIE NA KONGRESIE MŚP – NOWA ŚCIEŻKA TEMATYCZNA „FUTURE ENTREPRENEURS”

Z międzynarodowego badania firmy PWC oraz organizacji AIESEC wynika, że aż 61% ludzi młodych na świecie, urodzonych po 1990 roku – tzw. Pokolenie Y – planuje zarabiać prowadząc własny biznes, zaś niemal co trzecia młoda osoba zamierza go otworzyć w ciągu najbliższych pięciu lat. To właśnie dla nich – ambitnych, młodych i przedsiębiorczych osób została przygotowana specjalna ścieżka tematyczna pn.„Future Entrepreneurs” w ramach VEuropejskiego Kongresu MŚP, który odbędzie się w Katowicach w dniach 12-14 października br.

„Future Entrepreneurs” to specjalny cykl dedykowany studentom, absolwentom oraz przyszłym młodym przedsiębiorcom. „W ciągu dwóch dni V edycji Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach dajemy wszystkim młodym ludziom okazję do spotkania wybitnych postaci ze świata biznesu, polityki i mediów. Jest to niepowtarzalna szansa, by wymienić poglądy w ramach interaktywnej dyskusji” – mówi Paweł Gierczak, przewodniczący Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Jednym z najważniejszych aspektów tegorocznej edycji Kongresu jest podkreślenie roli, jaką mają do odegrania młodzi ludzie w rozwoju sektora małych i średnich firm w przyszłości. To właśnie od nich gospodarka oczekuje coraz bardziej innowacyjnego i globalnego spojrzenia na rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach ścieżki tematycznej „Future Entrepreneurs” zostanie zorganizowanych kilkanaście spotkań, których formuła to 25/25 (25 minut prelekcji i 25 minut na dyskusję z publicznością).

„Wydarzenie to dedykowane jest wszystkim ambitnym i zaangażowanym młodym ludziom, którzy dbają o swój rozwój oraz są zainteresowani tematyką przedsiębiorczości. Dzięki elastycznej formule spotkań, studenci będą mieli możliwość swobodnej wymiany poglądów i dyskusji z zaproszonymi gośćmi.” – dodaje Sylwia Gmórska z Forum Młodych RIG w Katowicach, koordynatorka projektu „Future Entrepreneurs”. Szczegółowe informacje dotyczące programu ścieżki zostaną udostępnione już wkrótce.

Organizatorem ścieżki jest Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Szczegóły oraz bezpłatna rejestracja na wydarzenia dostępne są na stronie www.ekmsp.eu.

Więcej informacji znajduje się także na forummlodych.pl oraz oficjalnym wydarzeniu na Facebooku: http://bit.ly/Future_Entrepreneurs_2015.

My tam będziemy, a Wy? 🙂