Gabriela – podejmij wyzwanie!

Nigdy wcześniej nie pomyślałabym, że jeden rok może zmienić tak wiele.

Dokładnie tyle czasu minęło od chwili gdy aplikowałam do AIESEC. Do tamtej pory miałam okazję pracować aż w trzech różnych zespołach z ludźmi o odmiennych charakterach, których jednak łączyła jedna główna cecha – niezwykła ambicja.

Swoją przygodę z AIESEC rozpoczęłam jako osoba odpowiedzialna za kontakty zewnętrzne w projekcie skierowanym do środowiska biznesowego. Dzięki ciężkiej pracy i rodzącej się pasji do obszaru sales & business development kilka miesięcy później dostałam szansę jako Koordynator ds. Sprzedaży i Kontaktów Zewnętrznych, gdzie rozwinęłam umiejętności negocjacyjne, nauczyłam się zarządzać CRM-em i poznałam wielu inspirujących ludzi ze świata biznesu. Od lipca tego roku jestem już koordynatorem swojego własnego projektu, którego wizję tworzę sama a zacznę realizować go już w listopadzie z zupełnie nowym zespołem. Już dziś wiem, że dzięki AIESEC zdobyłam umiejętności, które wyróżniają mnie spośród moich rówieśników na rynku pracy.

Patrząc z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że ostatni rok zapoczątkował największą metamorfozę w całym moim życiu: z nieśmiałej, zamkniętej osoby stałam się pewną siebie i odważną dziewczyną, która na nowe wyzwania reaguje: „Że niby mi się nie uda…? No to patrz.”.

Czy było łatwo? Zapyta ktoś. Odpowiem: nie. Ale czy ktoś obiecywał, że tak będzie…?

Musiałam nauczyć się wychodzić ze swojej strefy komfortu i podejmować wyzwania. Dzięki temu już wiem, że trzeba wykorzystywać każdą daną nam szansę, bo później będziemy żałować tylko tego, czego nie zrobiliśmy. Najważniejszą jednak rzeczą, którą zrozumiałam dzięki AIESEC jest to, że bez pracy – nie ma rezultatów. Każdy z nas pracuje na sukces samodzielnie, więc nie bójmy się podejmować wyzwań! Gabriela