Global Citizen HR

1.Czym zajmuje się Twój projekt? Jaka jest jego idea, główny obszar działania?

Mój projekt związany jest z wymianą wychodzącą. Pomaga studentom znaleźć wolontariat spośród tysiąca ofert na świecie. Członkowie projektu przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne sprawdzając kompetencje i motywacje młodych osób zainteresowanych wyjazdem na wolontariat, prowadzą szkolenia oraz towarzyszą w poszukiwaniu odpowiednich ofert. To jest ciągły proces utrzymywania kontaktu ze studentami, podczas którego członkowie projektu wykazują się swoją otwartością, komunikatywnością oraz innymi cechami, które umożliwiają swobodny kontakt z osobami zainteresowanymi naszą współpracą. Celem jest wysłanie na wolontariat jak najlepszych studentów!

2. Na czym będzie polegać praca w tym projekcie? Co tu się wyprawia?

Na początku członkowie projektu będą mieli za zadanie przeanalizowanie aplikacji wszystkich osób chcących wyjechać na wolontariat. Następnie będą umawiali się na rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami, podczas której muszą sprawdzić czy przyszli wolontariusze są wystarczająco kompetentni i zmotywowani na wyjazd oraz czy poradzą sobie w innym, międzynarodowym środowisku. Po rozmowie członkowie projektu będą musieli podjąć decyzję czy dadzą szansę wyjazdu danej osobie. Dla osób, którym uda się przejść do kolejnego etapu przeprowadzone zostanie szkolenie przygotowujące. Pomagamy także w zgromadzeniu odpowiedniej dokumentacji. Cały proces rekrutacji odbywa się za pomocą platformy, która kontroluje nasz każdy krok oraz ułatwia komunikacje z kandydatami.

3. Jakie płyną korzyści dla członków i czego każdy może się nauczyć?

Każdy członek mojego projektu ma szansę na rozwój osobisty. Nauczy się jak prowadzić rozmowę kwalifikacyjną oraz jak zachowywać się podczas takiego spotkania. Szczególnie, że osoby chcące wyjechać na wolontariat są niesamowicie wartościowe. Można usłyszeć wiele ciekawych historii, co przeżyli, gdzie byli, co zobaczyli do tej pory w swoim życiu. Uczestnictwo w moim projekcie wiąże się również z nauką pracy w grupie, jakże ostatnio popularną i poszukiwaną umiejętnością przez pracodawców. Również wartościową umiejętnością, którą można nabyć w Global Citizen HR, jest praca z ustalonym planem długoterminowym. Bardzo często jest to niezbędna cecha w wielu współczesnych biurach, korporacjach, małych firmach czy także wlasnych działalnościach.  Chociaż dla mnie chyba najważniejszą wartością są relacje członków projektu, które bardzo często przekładają się w przyjaźń na dalsze lata. Spowodowane jest to tym, że do AIESEC dostają się niesamowici ludzie – pozytywnie nastawieni do życia, niesłychanie pracowici, ambitni, którzy motywują się wzajemnie do pracy. Dlaczego, więc szukać znajomych gdzieś indziej?