Global Citizen – Przygoda życia!

Karina działała lokalnie w AIESEC Lublin przez półtora roku, po tym czasie zdecydowała się na udział w jednym z zagranicznych programów – Global Citizen. Zobacz, jak wspomina swój wyjazd!

Zdecydowałam się wyjechać na Global Citizen, ponieważ kojarzy mi się to z przygodą życia. I nie pomyliłam się! Minęło dwa tygodnie odkąd jestem w Meksyku,  a już poznałam niesamowitych ludzi i chociaż część ich kultury, a przede mną jeszcze wiele atrakcji, ko których nawet nie myślałam. Dodatkowo program GC daje możliwość rozwoju osobistego, a jednocześnie wpływania na nasze otoczenie. Uwielbiam gdy ludzie są szczęśliwi z mojego powodu, a udział w programie dał mi szansę na pracy z dziećmi i młodzieżą, dając im radość poprzez wspólną naukę i zabawę.

W Culiacan w Meksyku pracuję w centrum nauki Centro de Ciencas, co można porównać do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W każdym tygodniu podczas mojego pobytu pracuję z inną grupą dzieci lub młodzieży, którzy uczestniczą w różnego typu projektach organizowanych przez Centrum, Podczas zajęć zapoznaję ich uczestników z kulturą naszego jednocześnie uświadamiając ich o tym, że świat jest wielki i w każdym miejsu można odkryć coś niesamowitego. Ne spodziewałam się, że nawet tak proste rzezy jak pokazanie zabaw na śniegu może sprawić taką radość. Dzieci, mimo tego że czasami ciężko im usiedzieć w miejscu, zadają mi zaskakujące pytania odnośnie tego o czym mówię danego dnia. Cieszę się, że moja praca już na samym początku spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Nie spodziewałam się, tak pozytywnego przyjęcia mnie w Meksyku. Ludzie, z którymi mieszkam są niezwykle gościnni i już na samym początku zaznaczyli, że jestem członkiem ich rodziny. Każdy z nich stara się zapoznać mnie jak najlepiej z ich kulturą. Angażują mnie w ich codzienne życie i specjalnie dla mnie urządzają różne wyjazdy np. na plażę czy do okolicznych miejscowości.

Niedawno urządziłam Polish Evening dla rodziny, z którą mieszkam jednocześnie zapraszając nowych przyjaciół. Wspólne lepienie pierogów daje wiele zabawy! Byłam bardzo szczęśliwa, że mogłam spędzić ten czas tak przyjemnie 🙂

Global Citizen daje możliwość rozwoju osobistego, a jednocześnie wpływanie na otoczenie, w którym się znajdujemy, angażując do działania i poznawania ciągle nowych rzeczy. Oprócz tego jest to przygoda życia z szalonymi ludźmi! I to nie znaczy, że musicie pokochać kraj, do którego wyjedziecie. Możecie bardziej pokochać nasz kraj i czuć się dumni, że jesteśmy jego mieszkańcami tak ja czuję to teraz.

Chciałbyś, jak Karina, przeżyć przygodę życia na drugim końcu świata?

Dowiedz się więcej i aplikuj na www.aiesec.com.pl/globalcitizen