Global Citizen – Zdobywam cenne doświadczenie i robię coś ważnego dla dzieci!

Ania niedawno wróciła z 6-tygodniowego wolontariatu w Chinach. Zobacz, jak wspomina swój wyjazd!

Któregoś dnia, podczas przeglądania stron internetowych, natknęłam się na informacje o projekcie GC.  Po zapoznaniu się nieco szerzej z ofertami, jakie proponuje GC, stwierdziłam, że kiedyś chciałabym skorzystać z możliwości takiego wyjazdu. Przełomowy moment miałam jednak po wysłuchaniu historii osób, które były na wolontariacie z AIESEC. Zadałam sobie pytanie, dlaczego właściwie nie spróbować tego teraz, w te wakacje?  Chciałam wyjechać, dlatego, żeby na własnej skórze doświadczyć tych niesamowitych przygód, mieć możliwość spędzania czasu z młodymi ludźmi z rożnych stron świata i dać innym coś od siebie. Ponadto, wiedziałam, że ten wyjazd pomoże mi też rozwinąć swoją osobowość, walczyć ze swoimi słabościami i zdobyć niezwykle cenne doświadczenie. Nie myliłam się.

Biorę udział w projekcie Embrance The World, w którym moim zadaniem jest głownie nauczanie dzieci języka angielskiego, pomoc uczniom w poszerzaniu swoich perspektyw oraz inspirowanie ich do spełniania swoich marzeń.

Myślę, że najbardziej z tej praktyki zapamiętam chwile, kiedy dzieci, dla których jestem nauczycielem, okazują mi swoją wdzięczność.  Uśmiech i zaangażowanie moich uczniów sprawia, że mam poczucie, że jestem tutaj po coś, że ktoś dzięki mnie rozwija swoje horyzonty i że to, co staram się przekazać , jest dla kogoś nie tylko nauką, ale też super zabawą.

Dlaczego Chiny?  Bo to dla mniej to kraj zagadka. Chciałam przekonać się jak naprawdę wygląda życie w tym państwie, co jest prawdą, a co stereotypem. Bogactwo kulturowe i tradycje są tak imponujące, że moim marzeniem było poznać to wszystko, chociaż w małym stopniu.  Spełniło się moje marzenie i jestem przekonana, że opuszczając ten kraj nie powiem „Żegnaj”, ale „Do zobaczenia wkrótce”!

Podoba Ci się historia Ani i chciałbyś przeżyć własną?

Dowiedz się, jakie miejsca i oferty czekają na Ciebie na www.aiesec.com.pl/globalcitizen