Global Host – sposób na przełamanie bariery językowej!

Zobaczcie co o programie Global Host mówi Iza!

Mimo że działam w organizacji bardzo otwartej na międzynarodowość i różnorodność, a także jestem obecnie koordynatorem projektu wymianowego- miałam ogromną barierę językową. Wiedziałam i rozumiałam o co chodzi, gdy ktoś zwracał się do mnie w języku angielskim, ale nie potrafiłam mu odpowiedzieć.

W końcu stwierdziłam, że czas stawić czoła wyzwaniu i zdecydowałam się zostać hostem. Gościłam u siebie przez tydzień Niki z Kirgistanu i uważam, że była to jedna z lepszych decyzji jakie podjęłam.

Nie zawsze było łatwo. Słownik stał się moim przyjacielem, a Niki była bardzo wyrozumiała. Codziennie rano starałyśmy się jeść wspólnie śniadanie, ona jechała do przedszkola, ja na uczelnie, a po całym dniu rozmawiałyśmy godzinami o kulturze, tradycji, religii, rodzinie czy nawet pogodzie w Kirgistanie i Polsce. Wiele się dowiedziałam i nauczyłam przez ten tydzień. Czułam się też niejako odpowiedzialna za mojego gościa, czy np. na czas dotrze do placówki.

Dzięki Niki poznałam również Vy z Wietnamu i Ali’ego z Jemenu. Wszystkim bardzo polecam udział w programie Global Host, ponieważ uważam że po prostu warto otworzyć swój dom na międzynarodowość i jest to dobry sposób na porównanie stereotypów z realiami.