Mogę prowadzić rekrutacje dla studentów w moim mieście!

„Odpowiadam za przeprowadzenie rekrutacji dla ponad 100 studentów z Trójmiasta. Ale wiem jedno – mogę znacznie więcej!”

Jak to się zaczęło?

Moje życie jest splotem wielu kolejno po sobie następujących przypadków. Przypadkiem było też to, że pewnego wietrznego wrześniowego wieczoru mój znajomy polubił post na stronie organizacji studenckiej AIESEC i że z nudów postanowiłam zobaczyć o co chodzi. I tak się zaczęło 🙂

Po niecałej godzinie miałam już wypełnioną aplikację do organizacji i klikałam przycisk ‚Wyślij!’ Wiedziałam też, że to jest jedna z tych mniej przemyślanych decyzji – ale przecież o to chodziło, rozpoczynał się nowy rozdział w moim życiu i chciałam pójść na całość! 🙂

Pierwsze kroki…

Początkowo, jak wszystkie nowe osoby zaczynałam swoją karierę od bycia członkiem zespołu. Mój zespół odpowiadał za rekrutowanie oraz przygotowanie osób chcących wyjechać na Międzynarodowy Program Praktyk lub Wolontariatu. W tym czasie dzięki nam 14 osób wyjechało z Gdańska na przygodę życia, a my nauczyliśmy się jak efektywnie pracować w grupie, przeprowadzać rozmowy rekrutacyjne oraz prowadzić szkolenia. Bardzo przyjemnie spędziłam czas w teamie. Dzięki temu doświadczeniu nabrałam pewności siebie oraz poznałam jak różni mogą być ludzie z którymi na co dzień pracujemy.

Głód nowych doświadczeń…

Po ponad roku mojej obecności w organizacji pojawiła się możliwość aplikowania do zarządu oddziału lokalnego w Gdańsku. Wiedziałam że chcę jeszcze więcej od organizacji i zdecydowałam się aplikować.

Wspólnie z 7 innymi osobami jestem teraz częścią zarządu lokalnego! Od tego dnia moją odpowiedzialnością jest zarządzanie zasobami ludzkimi w 100-osobowym oddziale lokalnym. Okazuje się to olbrzymim wyzwaniem – ode mnie i mojej działalności zależą wszystkie inne projekty w komitecie. Presja jest duża, to fakt – jednak satysfakcja i duma jaką mam z mojej działalności jest nie do opisania! Obecnie prowadzę rekrutację 60 nowych członków naszego oddziału lokalnego – nie mogę się doczekać chwili, gdy zobaczę wszystkie te osoby na konferencji lokalnej oraz następnych miesięcy, kiedy te osoby też będą podejmowały następne wyzwania!

historia-kasi-rekrutacj-1

‚Dlaczego nie?’ zamiast ‚Dlaczego?’

To zdanie najtrafniej opisuje zmianę jaka we mnie zaszła od kiedy działam w AIESEC. Dwuletnie doświadczenie dało mi więcej niż mogłam się spodziewać. Bardzo zmieniło się moje postrzeganie świata i samej siebie, a przede wszystkim otworzyłam się na podejmowanie nowych możliwości. Podobnie jak inni ludzie wokół mnie – wiem, że mogę znacznie więcej!

Kasia, 21 lat

Odpowiadała za rekrutację osób chętnych na wyjazd na międzynarodowe programy praktyk oraz wolontariatów i za międzynarodowy program praktyk dla firm. Obecnie jest członkiem zarządu oddziału lokalnego AIESEC w Gdańsku.


Future Leaders jest programem członkowskim największej organizacji studenckiej AIESEC, w którym młodzi ludzie mogą rozwijać się poprzez dostarczanie wymian kulturowych i profesjonalnych praktyk na całym świecie. Naszym celem jest rozwój przyszłych liderów, którzy będą wpływać na pozytywny rozwój swojego otoczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany/a programem, nasza rekrutacja właśnie ruszyła! Więcej informacji znajdziesz tutaj!