ZaPROJEKTuj przyszłość z AIESEC – projekt International Kindergarten

International Kindergarten to jeden z kilku stałych projektów AIESEC. Zajmujemy się w nim organizacją warsztatów multikulturowych w przedszkolach. Rekrutujemy praktykantów z rozmaitych zakątków kuli ziemskiej, by przybliżyć dzieciom świat, w jakim żyją.

Przedszkolaki poprzez interaktywne zajęcia i zabawy obejmujące takie tematy jak kultura, tradycje, kulinaria czy muzyka poszerzają swoje horyzonty oraz zaspokajają jakże naturalną dla tego wieku ciekawość. Uczą się, że to, iż ludzie posiadają różne kolory skóry, mówią innymi językami bądź też zostali wychowani w innej kulturze, to naturalna i piękna część rozmaitości tego świata. Ponadto w dzieciach kształtowana jest ciekawość języków obcych oraz umiejętność ich przyswajania, tak ważna już od najmłodszych lat.  Uczą się także tolerancji, kształtują w sobie postawy otwartości i akceptacji tego, co inne,  a przy tym świetnie się bawią! Świat przestaje mieć dla nich granice.

unnamed

unn

Praktykanci natomiast poprzez udział w projekcie doskonalą swoje umiejętności pracy z dziećmi, czerpią satysfakcję z kontaktu z nimi. Poza tym odkrywają samych siebie, swoje mocne oraz słabe strony. Wywierają impakt na polskie społeczeństwo i przeżywają przygodę swojego życia. Wykonują także tzw. ,,pracę u podstaw”, czyli troszczą się o to, by najmłodsze pokolenie wykształciło w sobie tolerancję w stosunku do innych, czasem zupełnie odrębnych, kultur. Nasuwa się jednak pytanie: czy pomiędzy zagranicznymi nauczycielami, a dziećmi nie występuje oczywista, może się wydawać, bariera językowa?

,, Jak się okazuje, dzieci swoją tolerancją, ciekawością i otwartością mogłyby zawstydzić niejednego wykształconego, dorosłego człowieka. – mówi Hania, liderka jednej z edycji projektu International Kindergarten. – Podczas pracy z dziećmi nasi praktykanci rzadko napotykali na barierę językową. Jak się okazało, przedszkolaki łatwo na migi są w stanie przekazać wszystko.

1483107_10201104180907890_1408139871_n