Irmina Kłys

Do AIESEC wstąpiłam ze względu na międzynarodowość, możliwość obcowania z innymi kulturami oraz naukę języka. Dzięki wszystkim funkcjom, które pełniłam, jak również konferencjom międzynarodowym, po zakończeniu swojej przygody w organizacji, wyjechałam na studia zagranicę oraz odbyłam praktykę w Niemczech. Dzięki AIESEC i swoim wyjazdom mam wielu dobrych znajomych praktycznie na wszystkich kontynentach.

Jednak AIESEC dał mi dużo więcej, niż się spodziewałam na początku. Rozwinęłam swoje umiejętności przywódcze, jeszcze jako studentka miałam okazję zarządzać całym oddziałem lokalnym w Kielcach i stanąć przed niesamowicie dużymi wyzwaniami, przez rok poczuć się jak właściciel firmy. Teraz już wiem, że w przyszłości otworzę swój własny biznes, ponieważ znam każdy obszar i każdy szczegół funkcjonowania firmy. Wiem, na co zwrócić uwagę, wiem, gdzie szukać pomocy, w końcu wiem, jak zbudować solidne fundamenty oparte o zdrowe procesy.

Dziś rozwijam się w sprzedaży. Bazując na swoim poprzednim doświadczeniu (również zdobytym w AIESEC) współpracuję z kontrahentami z całej Polski, często prowadząc negocjacje z dużymi koncernami medycznymi.

Każdemu polecam działalność w AIESEC. Ta organizacja wiele daje, bardzo poszerza perspektywę, uczy, jak planować swój rozwój zawodowy. Należy ją jedynie mądrze wykorzystać !

Irmina Kłys