Kinga Szymaniak

“Jeżeli myślisz, że jesteś zbyt mały, by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem”

Dalajlama

AIESEC to piękna idea jednoczenia świata poprzez uświadamianie ludziom, że mimo różnych kolorów skóry, języka, religii, tradycji i kultury wszyscy tworzymy ten świat i dzięki nam może być on jeszcze piękniejszy. AIESEC pomaga otworzyć oczy na różne problemy współczesnego świata, pozwala rozwijać się poprzez współpracę z ludźmi z różnych zakątków świata i uświadamia, że zaczynając od siebie, możemy zmienić wiele dookoła.

Kiedyś powiedziałabym, że wstąpiłam do AIESEC przez przypadek, jednak tak naprawdę nie ma przypadków, są tylko nasze mniej lub bardziej świadome wybory. Nie wszystkie decyzje są dobre, jednak każda czegoś nas uczy, więc nawet jeśli nie jesteś do końca przekonany, to ja mówię Ci: spróbuj. Tego właśnie nauczyłam się w AIESEC – próbować, mimo wszystko, mimo iż w siebie nie wierzyłam, mimo iż twierdziłam, że to nie dla mnie. Nie można powiedzieć, że coś nie jest dla mnie, dopóki się nie spróbuje. Nawet jeśli się okaże, że to nie był najlepszy wybór, to będziesz bogatszy o nowe doświadczenie.

AIESEC uczy dobrych postaw. Pokazuje, że nie można biernie przyglądać się z boku, czekając, aż ktoś zareaguje. Udowadnia, że każdy z nas może wpływać, zmieniać, dawać przykład innym, tym samym aktywując kolejnych liderów. AIESEC uczy, jak być liderem swojego życia oraz jak brać za nie odpowiedzialność.

Nie marnuj swojego potencjału na rutynowe podążanie za grupą studentów. Prowadź tę grupę. Pokaż im coś więcej niż imprezy i stos notatek. Czerp jak najwięcej z każdej chwili i wykorzystuj każdą nadarzającą się okazję, bo pięć lat minie bardzo szybko, tak samo jak kolejne i kolejne. Tylko od Ciebie zależy, co zyskasz z tego czasu i co wniesiesz swoją osobą do otaczającego Cię świata.

A tak przy okazji, to byłam na półtoramiesięcznym wolontariacie na Słowacji – właśnie dzięki AIESEC i wiem, że na tym nie koniec. Świat czeka na mnie i na Ciebie  😉

red. Ewa Gliniewicz