Let’s speak with AIESEC University!

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki jest najlepszy, a zarazem najszybszy sposób, by poznać obce kraje i ich kulturę, nie ruszając się z domu ? Jest wiele sposobów. Można szukać informacji w internecie, czytać czy oglądać filmy. Jednak najskuteczniejszą metodą jest poznać osobiście osoby, które z tego kraju pochodzą.

Wiele obcokrajowców z różnych stron świata przyjeżdża do Polski, by opowiadać o zwyczajach panujących w swoim kraju, ucząc przy okazji swojego rodzimego języka. Toruń, już kilka lat odwiedzają praktykanci z różnych zakątków świata. Przyciąga ich możliwość uczenia innych oraz zdobycie dzięki temu zawodowego doświadczenia. Polska jawi im się jako kraj egzotyczny, zimny i pełen pięknych dziewczyn. Część praktykantów przed przyjazdem do Polski, kojarzy ten kraj z Papieżem i z II wojną światową.

Każdy z nich – bez wyjątku – stwierdza, że nie żałuje przyjazdu do Polski. To właśnie tutaj niektórzy z nich przeżyli przygodę swojego życia. Rosa Camero z Meksyku mówi, że w Polsce spotkała fantastycznych ludzi, w tym swoich uczniów, z którymi utrzymuje kontakt do dzisiaj. Rosa przyjechała do Polski na przełomie 2012 i 2013 roku, jako nauczycielka języka hiszpańskiego podczas warsztatów AIESEC University w Bydgoszczy. Polski zwyczaj, który ją zaskoczył to ściąganie obuwia przed wejściem do czyjegoś domu. W Meksyku tak się nie robi.

W tym samym czasie, w którym Rosa była w Toruniu, do Polski przyjechał Samuel Debruille, który uczył francuskiego i angielskiego. Jego uczniowie bardzo lubili przychodzić na jego lekcję i słuchać opowieści o Kanadzie i tamtejszych zwyczajach.

David Espinosa Higuita z Kolombii, z Torunia najlepiej wspomina Park Bydgoski, obok którego znajduje się schronisko dla zwierząt. David wspomina, że lubił spacerować, wyprowadzając psy. Sama taka możliwość jawiła mu się jako coś niesamowitego. W Kolumbii, a przynajmniej w miejscu którym mieszka David, nie ma możliwości wyprowadzania zwierząt. Czego nauczył się w Polsce? Na pewno paru polskich wyrażeń jak kupić bilet, zamówić piwo czy poderwać dziewczynę. Jako nauczyciel języka angielskiego i hiszpańskiego był bardzo kreatywny. Lubił zwierzać się swoim studentom, słuchać muzyki czy grać w językowe gry. Prowadził również zajęcia w terenie, tzw. Lanuage Tours. David wierzy, że najważniejsze podczas lekcji to dobra atmosfera i ciekawe podejście do tematu.

Renzo Tulio Scala z Argentyny ma podobne podejście do prowadzenia zajęć. Jego uczniowie z chęcią przychodzili na jego lekcje. Po ciężkim dniu, mogą wreszcie się zrelaksować  czy pośmiać – i to wszystko podczas nauki języka! Jednocześnie są pewni, że ucząc się hiszpańskiego dobrze inwestują w swoją przyszłość. Kontakt z obcokrajowcami na pewno pozwala im spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy – wyluzować się i nabrać dystansu. Renzo przyjechał do Polski z Argentyny, by zacząć studia i zmienić swoje życie.

Jeśli chcesz przeżyć poznać niesamowitych ludzi z różnych stron świata, nauczyć się języka od tzw. native speaker’ów. Nie wahaj się dłużej – zapisz się na 8-tygodniowy kurs językowy poprzez stronę : www.learnbyplay.pl. Zainwestuj w swoją przyszłość! Co roku AIESEC organizuje podobne kursy językowe – może i Ty będziesz mógł nauczyć obcokrajowców czegoś o Polsce?