Ida Wrona

Pierwszy raz zetknęłam się z AIESEC podczas obozu zerowego Wydziału Nauk Ekonomicznych UW. Prezentacja, którą przygotowali dla nas ówcześni członkowie organizacji zachęciła mnie do dołączenia, jednak stwierdziłam, że najpierw wdrożę się w studia, poznam nowe miasto, a dopiero potem zacznę myśleć o dodatkowej aktywności. Obserwowałam, semestr za semestrem, jak AIESEC kradł serca kolejnych znajomych ode mnie z roku. W końcu i ja zdecydowałam się poznać tę organizację bliżej. Zaczęłam od udziału w warsztatach językowych AIESEC University, gdzie spróbowałam szczęścia z językiem francuskim. Co prawda, język mnie do siebie nie przekonał, ale za to ludzie – owszem. Zawsze fascynowały mnie inne kultury, a na spotkaniach AIESEC miałam okazję poznać ludzi z całego świata.

W marcu drugiego roku studiów zdecydowałam się aplikować do organizacji. Zostałam przydzielona do projektu Enter Your Future, w którym zajmowaliśmy się realizacją warsztatów kulturowo językowych w liceach. Pracowałam w świetnym teamie ze wspaniałymi liderami, których mogę z powodzeniem nazwać teraz przyjaciółmi. Wspólna praca, cel, zmierzanie się z wyzwaniami bardzo dużo mnie nauczyły nie tylko z działki External Relations, w której pracowałam, ale również wielu innych dziedzin. Ponadto miałam okazję poznać świetnych praktykantów, którzy przyjechali do nas z 4 kontynentów świata.

Kolejnym krokiem w organizacji był dla mnie wyjazd na konferencję międzynarodową, która miała miejsce w Polsce. To wydarzenie zrobiło na mnie piorunujące wrażenie. Prawie 200 studentów z każdego zakamarku świata wymieniających się doświadczeniami, planami, pomysłami i wiedzą, pracujących intensywnie od wczesnych godzin porannych i imprezujących do późnych godzin nocnych. Ta konferencja dała mi inspirację i odwagę, aby aplikować na pozycję liderską – koordynatora Public Relations. Mając zaledwie dwumiesięczne doświadczenie w organizacji nie sądziłam, że dostanę taką szansę. Ówczesna Rada Wykonawcza zdecydowała się mi zaufać i powierzyli mi tę działkę. Kilka miesięcy później dostałam trzyosobowy team, z którym tworzyliśmy promocję zewnętrzną naszego Oddziału Lokalnego oraz dbaliśmy o wewnętrzny przepływ informacji. Dzięki temu doświadczeniu poznałam głębiej działkę PR-ową i przekonałam się, że w przyszłości pragnę zająć się organizacją eventów.

Po zakończonej pracy koordynatora pojechałam na kolejną konferencję międzynarodową – do Holandii. To wydarzenie dla ponad 300 osób było tak wspaniale przygotowane, że postawiłam sobie za cel bycie organizatorem takiego eventu w przyszłości. Naturalnie, moim kolejnym krokiem było wysłanie aplikacji na wicekoordynatora jednej z największych konferencji AIESEC – EuroXpro 2014. Udało się! Moim obowiązkiem na tej konferencji będzie obsługa delegatów, czyli między innymi zajmowanie się przepływem informacji pomiędzy organizatorami a uczestnikami, pomoc w problemach związanych z uzyskaniem wizy, czy też z transportem, zarządzanie bazą delegatów oraz dbanie o komfort i bezpieczeństwo gości. Przy takiej skali wydarzenia będzie to z pewnością duże wyzwanie, ale mam wspaniały team składający się z osób z całej Polski, więc z pewnością wspólnie zapewnimy delegatom niezapomniane przeżycia.

Dzięki AIESEC poznałam ludzi z całego świata i dowiedziałam się wiele o ich kulturach, zwyczajach, poglądach. AIESEC nauczył mnie też traktowania problemów jako wyzwań, niepowodzeń jako szans oraz tego, że zawsze warto próbować. Obserwowałam też innych ludzi i to, jak wspaniale rozwijali się dzięki działalności w organizacji. Zamierzam kontynuować moją przygodę z AIESEC, gdyż wciąż pojawiają się nowe możliwości i pomysły, które tylko czekają na grupę ludzi wystarczająco odważnych, aby wprowadzić je w życie.

Ida Wrona

Więcej historii znajdziesz na blogu.