Open Future

Stowarzyszenie Krakowska Fabryka Talentów zostało naszym Partnerem w czerwcu 2013 roku. Szkoła Open Future, która została założona przez to Stowarzyszenie, zaczyna swoją działalność we wrześniu tego roku. Od dnia otwarcia będą w niej pracować nasi zagraniczni wolontariusze. W roku szkolnym 2013/14, dzięki naszej współpracy, praktykę odbędzie tam ok. 20 osób.

Szkoła Open Future Logo

Open Future to prywatna szkoła dwujęzyczna. W momencie otwarcia zostaną utworzone 3 klasy – przedszkole i początkowe klasy szkoły podstawowej. W późniejszych latach właściciele planują stworzyć całą szkołę podstawową, gimnazjum i liceum. Nasi wolontariusze będą pomagać w prowadzeniu zajęć, w nauce języka, ale także uczyć dzieci tolerancji i otwartości na wielokulturowość. Naszym celem jest wspomóc tą placówkę w wychowaniu młodego pokolenia Polaków otwartych na zróżnicowany świat.

Szkoła Open Future 2

Nauka w Open Future będzie opierać się o uznany na całym świecie system nauczania opracowany przez International Baccalaureate Organization. IBO nie narzuca, czego dziecko ma się nauczyć w szkole, bo zakres materiałów do opanowania przez ucznia wyznacza krajowe Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organizacja natomiast wspiera i kontroluje szkoły certyfikowane przez siebie w zakresie w jaki sposób uczniowie wiedzę mają przyswoić oraz jakim człowiekiem ma być absolwent szkoły.

Szkoła Open Future 3

Today learners, tomorrow Leaders – Dzisiaj uczniowie, jutro Liderzy. Tak brzmi hasło edukacji pod egidą International Baccalaureate Organisation. Od 1968 roku pedagodzy z najbardziej rozwiniętych krajów świata tworzyli i udoskonalali metodykę nauczania, która miała jeden cel: tworzyć liderów zmieniającego się świata. Obecnie ponad 3,5 tys. szkół z całego świata posiada certyfikację IBO. Open Future włącza się w największą i najbardziej doświadczoną organizację, która opracowała system edukacji dzieci od 3 roku życia, aż do zdania Matury Międzynarodowej uprawniającej do studiowania nie tylko w Polsce, ale w większości uniwersytetów na świecie.

Szkoła Open Future 4

Celem szkoły Open Future jest nauka tego wszystkiego, czego uczeń nauczyłby się w szkole publicznej, ale jednocześnie zastosowanie metod, które uczynią z niego człowieka pewnego siebie, otwartego, odważnego, ciekawego odkrywcę, odpowiedzialnego oraz świetnie odnajdującego się w nowoczesnym, szybko zmieniającym się świecie.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: www.openfuture.edu.pl