Początek podróży z AIESEC

Charakterystycznym elementem wielu organizacji, zwłaszcza studenckich są wycieczki integracyjne. Wiadomo, wspólna podróż potrafi zbliżyć do siebie ludzi. Dlatego też bardzo często zdarza się, że osoby zainteresowane dołączeniem do AIESEC pytają się czy też takie organizujemy. Odpowiedź brzmi – MY mamy KONFERENCJE! 

Konferencje, czyli kilkudniowe wyjazdy łączą ze sobą naukę, dobrą zabawę i przede wszystkim są dużą dawką motywacji.  Ich cechą charakterystyczną jest to, że odbywają się częściej niż raz w roku i każda z nich oferuje min. zdobycie cennego doświadczenia z różnych dziedzin. Dzięki temu każdy członek organizacji ma szeroki wybór interesujących go wyjazdów.

Pierwszą możliwością jest uczestnictwo w konferencjach lokalnych. Komitety organizują je z myślą o nowo wybranych członkach. Ich celem jest przybliżenie informacji o AIESEC oraz czym się zajmuje. Jest to także moment, w którym nowe osoby dowiadują się, nad jakimi projektami będą pracować przez najbliższy czas. Podczas tych kilki dni przywiązuje się również dużą uwagę do integracji poprzez spotkania w grupach, wspólne zabawy oraz oczywiście imprezy. Jest to bardzo istotny element, ponieważ pozwala na zapoznanie się nie tylko z osobami, z którymi będzie się współpracować, ale także z resztą komitetu.

Konferencje narodowe organizowane przez AIESEC Polska są drugą możliwością wyjazdu. W trakcie trwających kilka dni spotkań osoby należące do organizacji w różnych miastach w Polsce mają okazję poznać się i wspólnie uczestniczyć w zajęciach odpowiadających ich profilowi. Biorąc udział w takich wyjazdach można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy, wymienić się informacjami i doświadczeniem z innymi uczestnikami oraz poznać fascynujące osoby i nawiązać przyjaźnie na długie lata. Jest to także doskonała możliwość do podszkolenia swoich umiejętności językowych, ponieważ wśród uczestników nie brakuje osób z różnych państw, które przyjechały podzielić się swoją wiedzą i kulturą. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że AIESEC jest organizacją studencką i to największą a studenci uwielbiają się dobrze bawić, dlatego liczne imprezy towarzyszące konferencjom narodowym są również organizowane z rozmachem.

Dla osób spragnionych międzynarodowego środowiska, które chciałyby także podszkolić swoje umiejętności związane z prezentacją i wystąpieniami publicznymi AIESEC organizuje liczne międzynarodowe konferencje nazywane inaczej International Train the Trainers. Uczestnicy podczas licznych warsztatów mają możliwość uzyskania wiedzy z zakresu autoprezentacji, wystąpień publicznych, dawania feedbacku. Zajęcia te min. pozwalają na poznanie swoich mocnych oraz tych nieco słabszych stron i pokazują jak sobie z nimi poradzić. Zarówno te jak i inne międzynarodowe konferencje poza walorami edukacyjnymi mają jedną ogromną zaletę, jaką jest możliwość poznania ludzi z różnych części świata, których łączą podobne zainteresowania oraz kulturę krajów, z których pochodzą.

Jest jedno wyrażenie, którym można opisać udział w konferencjach organizowanych przez AIESEC- zapadają w pamięci na długi czas. Podczas tych kilku intensywnych dni uczestnicy mają okazję zdobycia wielu ciekawych informacji, rozwinięcia swoich umiejętności i zainteresowań oraz uczestnictwa w interesujących szkoleniach organizowanych min. przez przedstawicieli firm.  Są one dużym zastrzykiem motywacyjnym, który napędza do działania. Pozwalają także spojrzeć na swoją działalność nie tylko tą w AIESEC z szerszej perspektywy i często są pierwszym krokiem do podjęcia różnego rodzaju wyzwań. Wyjazdy te są również miejscem, gdzie można nawiązać wiele ciekawych przyjaźni i spotkać ponownie dawno niewidzianych znajomych.

Dołącz do nas wypełniając aplikacje na:  http://kato.aiesec.pl/aplikacja !

14139908826_e0d433ffa5_o