Pozwól się zainspirować – Ola Golińska

Ola w wieku 22 lat jest przewodniczącą Komitetu Lokalnego AIESEC UW. Jak do tego doszła i czego się dzięki temu nauczyła?

Zacznijmy od tego, jak Ola wypowiadała się na temat swojego doświadczenia w AIESEC w październiku – tę historię można przeczytać tutaj. Od tamtego czasu wydarzyło się w jej życiu bardzo wiele, a jej życie uległo ogromnym zmianom. Oczywiście zmianom na lepsze! Jesteście ciekawi, jakim? Ola chętnie się tym z Wami podzieli oraz opowie, co dało jej 2 lata działania w organizacji:

,,Mam na imię Ola i jestem przewodniczącą Komitetu Lokalnego AIESEC Uniwersytet Warszawski. Myślę, że decyzja o zaaplikowaniu do AIESEC była najlepszą decyzją, jaką podjęłam w moim życiu. Działam w organizacji od 2 lat, a każdy dzień, który spędziłam w AIESEC nauczył mnie czegoś nowego, rozwinął, a przede wszystkim dał piękne i niezapomniane wspomnienia.

Wierzę, że AIESEC to najlepsze miejsce dla studenta. Bardzo bym chciała, aby każda młoda osoba mogła przeżyć przygodę podobną do mojej. Odkąd wstąpiłam do organizacji, kieruję się zasadą, że w życiu należy próbować jak najwięcej rzeczy, ale mądrze wybierać. AIESEC to dla mnie źródło niewyczerpalnych możliwości rozwoju i zdobycia wartościowego doświadczenia, ale to jaką ścieżką zdecydujemy się pójść, zależy tylko od nas.

Ja w wieku 22 lat zdecydowałam się zostać liderem i zarządzać całym Komitetem Lokalnym. To najtrudniejsze, ale też najwspanialsze wyzwanie, z jakim dotychczas przyszło mi się zmierzyć. Wraz z moim zespołem przez najbliższy rok będziemy kierować odziałem lokalnym liczący ponad 150 osób. Będziemy dostarczać studentom doświadczenia, które pomogą im się rozwinąć i przeżyć przygodę ich życia. Dzięki AIESEC nauczyłam się, jak to robić. Jak współpracować z ludźmi na całym świecie, jak budować strategie rozwoju organizacji i jak wdrażać ją w życie oraz jak zarządzać zespołem. Odkryłam swoje słabe i mocne strony, nauczyłam się podejmować ryzyko i ponosić odpowiedzialność za podjęte decyzje, uczyć się na błędach i próbować od nowa, zarządzać swoim czasem i priorytetyzować. Nadal rozwijam swoje umiejętności autoprezentacji, wystąpień publicznych i prowadzenia szkoleń.

AIESEC pokazał mi jaką osobą pragnę być, jakimi wartościami się kierować i co chcę robić w przyszłości. Jednak to nie wszystko. Dzięki działalności w AIESEC poznałam ludzi, którzy zajmują w moim sercu bardzo ważne miejsce. Mój obecny zespół i wszystkie poprzednie to powód dla, którego codziennie z uśmiechem na twarzy rozpoczynam każdy dzień.”`

Pozwól się zainspirować, zrób pierwszy krok i dołącz do AIESEC. 🙂