Program Buddy – Okazało się, że moje obawy były niepotrzebne!

Program Buddy to okazja, żeby poznać obce kultury, podszkolić język i przede wszystkim nawiązać świetne przyjaźnie! Tak swoją przygodę wspomina Ewelina:

Długo zbierałam się żeby zostać opiekunem praktykanta z zupełnie innego kraju, bałam się bariery językowej,  braku czasu żeby sprostać zadaniu, trudnych sytuacji. Niepotrzebnie!

Pierwszą osobą, której Buddy’m zostałam, był Antonio z Włoch!

Jak się potem okazało wszystkie moje obawy co do sprawowania tej funkcji w AIESEC były zbędne.  Szybko przełamaliśmy pierwsze lody.  Antonio okazał się przemiłą, bardzo zorganizowaną osobą i nie sprawiał żadnych problemów!

Potem zdecydowanie się na zostanie buddy’m nie zabrało mi już tak wiele czasu jak za pierwszym razem! Zostałam opiekunem Mariji z Serbii, od razu złapałyśmy kontakt, miałyśmy wspólne tematy, razem chodziłyśmy na zakupy, do kina, pubów i w wiele innych miejsc.

A co właściwie robiłam jako taki opiekun?

Do obowiązków buddy’ego należy zapoznanie praktykanta z nowym otoczeniem, kulturą, pomaganie w każdej trudnej sytuacji, również dawanie wskazówek jak ekonomicznie podróżować w danym kraju. Bardzo ważne jest pokazanie siebie jako osoby na którą zawsze można liczyć. Warto jednak wspomnieć, że bycie buddy’m to nie tylko pomaganie praktykantom w zaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. To także przemile spędzony czas, poznawanie nowej kultury reprezentowanej przez wolontariusza, smakowanie prawdziwych potraw jakie przyrządził dla Ciebie nowy przyjaciel.

Bycie buddym to także wspólne wspólne wyjścia i imprezy, które zostają w pamięci na bardzo, bardzo długo. Wszystko czego nauczył Cię praktykant, nowe doświadczenia kształtują Twoją nową, lepszą osobowość.

Jeśli podoba Ci się historia Eweliny i też chcesz zostać buddim, to teraz masz szansę!

Dowiedz się więcej na: