Program Buddy – Szansa na przyjaźnie na całe życie!

Dzięki przyjaciołom na całym świecie, łatwiej jest podróżować! Przekonała się o tym Kinga!

Dlaczego zdecydowałam się zostać buddym?

Bo wiele osób mówiło mi, że jest do doskonała okazja do poznania nowych ludzi i innej kultury. Na początku podchodziłam do tego dość sceptycznie i z pewną obawą czy dam radę. W końcu dojdzie kolejny obowiązek, na który będę musiała wygospodarować czas.

Jednak pomyślałam sobie, że jak nie spróbuję to się nie przekonam. Zostałam buddym Alicji z Tajwanu. Obowiązek szybko przerodził się w przyjemność.  Studiuję filologię chińską, więc możliwość kontaktu z Alicją przynosiła mi same korzyści. Mogłam w końcu sprawdzić swoją znajomość języka a Alicja była chodzącą encyklopedią jeżeli chodzi i niuanse tajwańskiej kultury oraz zwrotów i wyrażeń, których nie znajdzie się w słowniku 😀

Z drugiej strony, to niesamowite uczucie, kiedy osoba z drugiego końca świata jest szczerze zainteresowana kultura twojego kraju do tego stopnia, że próbuje się nawet nauczyć polskiego języka.

Po trzecie, pomimo tego, że jako buddy ma się pod opieką jednego praktykanta, to ma się kontakt z całym zespołem danego projektu.  Jest to naprawdę szansa na przyjaźnie, które potrwają dłużej niż tylko 6 tygodni trwania projektu.

W te wakacje sama będę na wolontariacie na Tajwanie w mieście, w którym mieszka Alicja, Dzięki temu, że byłam jej buddym, jadę ze świadomością, że ktoś tam na mnie czeka i że wkrótce się zobaczymy!

Jeżeli wciąż macie obawy, to naprawdę bez potrzeby. Sama byłam buddym dwukrotnie i był to czas, który wspominam z sentymentem.

Ty też masz szansę zostania buddym, dowiedz się więcej na www.bit.ly/buddy-event