Slajd – zatrudnij wolontariusza2

Slajd – zatrudnij wolontariusza2

Slajd – zatrudnij wolontariusza1

Slajd – zatrudnij wolontariusza1

Włodzimierz Salecki – ZS nr 2 w Kraśniku

Włodzimierz Salecki – ZS nr 2 w Kraśniku

 

Wolontariat zagraniczny

Global Citizen jest to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem i dzieleniem się swoja kulturą. Global Citizen jest realizowany za pomocą projektów Culture, Management i World Issue. Osoby biorące udział w wolontariacie za granica działają, aby wpłynąć na lokalne środowisko. Program może być realizowany w międzynarodowym otoczeniu w instytucjach takich jak: organizacje pozarządowe, uniwersytety, szkoły, przedszkola lub podczas letnich obozów.

Mapa Świata

Europe Asia Africa South America
×
 • Europa

  Wyjedź z nami do:

  Węgier

  Grecji

  Portugalii

  Serbii

  Rumunii

×
 • Azja

  Wyjedź z nami do:

  Rosji

  Indii

  Turcji

  Chin

  Indonezji

×
 • AFRYKA

  Wyjedź z nami do:

  Egiptu

  Ugandy

×
 • Ameryka Południowa

  Wyjedź z nami do:

  Brazylii

  Kolumbii

  Meksyku

world-map

grey-icon

Aplikacja online

za pomocą fromularza online aplikujesz i otrzymujesz dostęp do bazy wolontariatów.
grey-icon

Rozmowa z członkiem AIESEC

konwersacja z naszym członkiem mana celu zbadanie potrzeb kandydata oraz omówienie dalszych etapów rekrutacji.
grey-icon

Selekcja przez oddział przyjmujący

po zaapikowaniu na ofertę, która Cię interesuje odbywa się selekcja prowadzona przez przedstawicieli zagranicznego oddziału do którego chciałbyś jechać. Polega ona wstępnej selekcji oraz rozmowie Skype.
grey-icon

Przygotowanie do wyjazdu

w tej części procesu odbywa się szkolenie na temat szoku kulturowego oraz wdrożenie w specyfikę konkretnych wolontariatów jak również techniczne wskazówki jak się do nich przygotwać.
grey-icon

Wyjazd i realziacja wolontariatu

w tej części procesu odbywa się wolontariat w wybranym przez Ciebie kraju. Z naszej strony oczekiwać możesz ciągłego kontaktu i ewaluacji programu.
number-1

Czy jeśli zdecyduje się na jeden podprogram to czy mogę później w trakcie poszukiwania zmienić go na inny?

Jako uczestnik programu Global Citizen możesz wyjechać na każdy z 3 programów przez nas oferowanych. Otrzymujesz dostęp do wszystkich ofert. Wybranie jednego z trzech programów na początku aplikacji jest deklaracją dla oddziału lokalnego w jakim obszarze Cię wspierać.

number-2

Czy wolontariat z danego tematu mogę odbyć tylko w podanych krajach?

Kraje podane w programie są rekomendacją dla kandydatów. Prosimy pamiętaj, że są one wybrane ze względu na ilość i jakość ofert w konkretnym obszarze. Radzimy się ich trzymać!

number-3

Jak długo trwa proces od momentu zgłoszenia chęci na wyjazd do samego wyjazdu?

Długość procesu zależy od Ciebie! Najczęściej jest to pomiędzy 2-3 miesięcy. Pamiętaj, że praktyki poszukujesz sam (tylko z naszą pomocą) bo Ty najlepiej wiesz czego chcesz się nauczyć.

number-4

Co mam zapewnione w ramach wolontariatu?

Większość ofert ma zagwarantowany nocleg. Często też zapewnione jest jedzenie w trakcie dni pracy. Rekomendujemy dopytanie o warunki praktyk. Zauważ! AIESEC nie pokrywa kosztów wiz i biletów.

number-5

Jakie są wymagania językowe?

Wymagamy języka angielskiego na poziomie B1 lub wyższym (czyli co najmniej komunikatywny angielski). Poziom języka sprawdzamy podczas testu językowego przygotowanego przez naszego partnera, Education First, oraz podczas rozmów kwalifikacyjnych. Podejście do testu z języka angielskiego nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Imię *
Nazwisko *
E-mail *
Numer telefonu dla szybszgo kontaktu
Wybierz hasło *
Uniwersytet *
Oddział Lokalny

Alicja w Budapeszcie

Alicja w Budapeszcie

Budapeszt przywitał mnie deszczem, uśmiechem przechodniów i chaosem ulic. Miasto ma wiele twarzy. Jedną z nich jest romantyczna aluzja architektury, inną nocne życie wariatów. Od razu je polubiłam. Pierwszym zdaniem, które usłyszysz napotykając na Węgra jest… „Polak, Węgier – dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki!” Ich też polubiłam. Język węgierski jest przeciwieństwem polskiego! „S” czyta się jako „sz”, a „sz” czyta się jako „s”… nie dajcie się zmylić!  Nie marnuję czasu, staram się robić jak najwięcej potrafię, wchłaniam dobrą atmosferę, spotykam nowych ludzi i realizuję małe szaleństwa. Staż, na który się dostałam odbywają się w międzynarodowym przedsiębiorstwie Sykes. Firma ta zajmuję się usługami outsourcingowymi i operuje w 20 państwach.

Na styku kultur: Japonia przez przypadek

Na styku kultur: Japonia przez przypadek

Jak bardzo w ciągu dwóch lat może się zmienić życie typowego studenta z Polski? Ślub z dziewczyną z Japonii, rozwój międzynarodowej firmy informatycznej, systematyczne podróże do Azji i prowadzenie interesów w 3 językach. A wszystko dzięki jednej praktyce. Wszystko wydarzyło się zupełnie przypadkowo. Żeby mieć kontakt z językiem angielskim podczas studiów Michał zapisał się na japoński, który był prowadzony właśnie po angielsku. Oprócz tego chciał gdzieś wyjechać, na przykład na program wolontariatu zagranicznego organizacji studenckiej AIESEC, w której zresztą wtedy działał przy Politechnice Wrocławskiej. Przypadkiem znalazł ciekawą praktykę w Indonezji, ale pomylił adresy mailowe i zamiast do Indonezji, wysłał maila do Japonii. Odpisali! Na Michała czekało miejsce w firmie w Nagoyi.