Siła kolektywu

Nie każdy ma w sobie przeogromną chęć dążenia do perfekcji, ale każdy chciałby być czyimś idolem, autorytetem. Na pewno spotkałeś się ze sformułowaniem „Superumysł” – i nie, nie chodzi tu o nadprzyrodzone zdolności typu czytanie w myślach, przewidywanie przyszłości czy inne fikuśne moce rodem z filmu o X-Menach. Chodzi o stworzenie grupy, która będzie potrafiła myśleć w identyczny, a zaraz indywidualny sposób, aby osiągnąć zamierzony cel.

Brzmi trochę skomplikowanie, bo nie ma co ukrywać, że jest to jedna z trudniejszych rzeczy do osiągnięcia. Ale pomyśl, co mógłbyś osiągnąć, mając wokół siebie grupę ludzi z takimi samymi celami, planami i marzeniami? Ile można by zmienić, gdyby kilka osób szło podobnym torem myślenia, jakby byli połączeni niewidzialnymi neuronami i ich myśli mogły swobodnie przepływać między umysłami?

Jeśli nie zaciekawił Cię pierwszy akapit, to drugi zrobił to z pewnością. Nie jest to scena z przyszłości, a realny do osiągnięcia cel, który pomoże Ci wykorzystać swój potencjał. No dobrze, teraz pewnie zapytasz, jak to zrobić i od czego zacząć? Przede wszystkim potrzebujesz ludzi, i to odpowiednich. Ambitnych. Odpowiedzialnych. Zainteresowanych światem. Gdzie ich znaleźć? To proste – w organizacji studenckiej.

Działalność w organizacji to często pierwszy krok ku profesjonalnej karierze – pierwsza szansa współpracy w zespole tworzonym przez ludzi o podobnych cechach i podobnych celach. Krzyżując neurony w pracy nad powierzonym zadaniem możesz dzielić się pomysłami i korzystać z pomysłów innych – w końcu określenie „burza mózgów” nie wzięło się z niczego. Zastanów się: gdybyś mógł wręcz zobaczyć myśli przepływające niczym kolorowe fluidy pomiędzy umysłami, nie chciałbyś być tego częścią?

Przede wszystkim wartym wspomnienia jest fakt, że w w naszej organizacji są ważne projekty i zadania, ale najważniejsi są ludzie. To od nich możesz się najwięcej nauczyć. To oni pomogą rozwinąć potencjał, który w Tobie tkwi. To oni pozwolą Ci zobaczyć, jak naprawdę działa superumysł, i doświadczyć tego na własnej skórze. Każdy z osobna będzie Ci kibicował niezależnie od tego, jaką drogę rozwoju wybierzesz. Chyba, że będzie to hodowla jednorożców, co może okazać się jednak mało efektywne.

Pamiętaj, że organizacji nie tworzą liczby, tylko ludzie. I dzięki nim możesz coś zmienić w swoim życiu.

Paulina Pierzyńska

——————————————————————————————————————————————

Future Leaders jest programem członkowskim największej organizacji studenckiej AIESEC, w którym młodzi ludzie mogą rozwijać się poprzez dostarczanie wymian kulturowych i profesjonalnych praktyk na całym świecie. Naszym celem jest rozwój przyszłych liderów, którzy będą wpływać na pozytywny rozwój swojego otoczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany/a programem, nasza rekrutacja właśnie ruszyła! Więcej informacji znajdziesz tutaj!

Z nami możesz więcej!