Spotkanie ,,Obcy przy mikrofonie”

3 kwietnia, w rzeszowskim klubie „Mikrofon” po raz kolejny odbyło się spotkanie pt. ,,Obcy przy mikrofonie”, współorganizowane przez oddział AIESEC Rzeszów. Główną atrakcją tego wieczoru była okazja do wysłuchania trzech historii EP, osób, które przyjechały do nas lub wróciły z praktyk. Spotkanie zaczęło się o godzinie 19.00 i trwało do późnych godzin nocnych.

Jako pierwsza wystąpiła Diana pochodząca z Kanady, która podzieliła się z nami ciekawostkami o swoim kraju. Dowiedzieliśmy się między innymi, iż ulubionym daniem typu Fast-food Kanadyjczyków jest „poutine”, który można porównać do polskiego kebaba oraz, jak bardzo wstydzą się Justina Biebera i zespołu Nickelback.

Doświadczeniami z Rosji podzieliła się z nami Kasia – kolejna prelegentka, która wyjechała na 7 tygodniowy wolontariat w Moskwie. Nie zabrakło zdjęć przepięknych Cerkwii, oraz innych miejsc wartych zobaczenia. Na koniec Kasia przygotowała dla nas quiz, gdzie dwoje śmiałków miało okazję rywalizować ze sobą. Jednym z pytań, które padło w quizie było: czy w prawdziwym rosyjskim teleturnieju uczestnik jako jedno z zadań ma w ciągu 30 minut ukraść samochód (odpowiedź brzmi tak!). Zwycięzca wygrał Matrioszkę – upominek przywieziony prosto z Moskwy.

Ostatnią prezentującą się osobą był Asdrubal, który opowiedział nam o pięknej Wenezueli. Oprócz najdłuższego (1km) wodospadu na świecie, pysznej, bardzo zróżnicowanej kuchni oraz pięknych kobiet, ma ona bardzo wiele do zaoferowania. Przybliżył nam również bardzo trudną sytuację jaka panuje obecnie w tym kraju,  gdyż wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy.

Oprócz możliwości poszerzenia swojej wiedzy na temat trzech, tak różnych od siebie krajów, mieliśmy także szansę do podszlifowania języka oraz integracji z nowymi członkami naszej organizacji i nie tylko. Spotkanie cieszyło się licznym przybyciem wielu osób i zakończyło  dużym sukcesem.