Wartościowe doświadczenie

michał pitek

Moja przygoda z AIESEC rozpoczęła się dość przypadkowo. Złożyłem aplikację w ciągu ostatniej godziny rekrutacji, która trwała blisko 3 tygodnie. Dlaczego? Zanim dołączyłem do tej organizacji miałem za sobą rok studiowania w innym mieście, rok poświęcony nauce i korzystaniu z życia studenckiego. Minął okres wakacyjny, podjąłem decyzję o zmianie uczelni i przeniesieniu się do Katowic, kontynuując naukę na tym samym kierunku. Doszedłem jednak do wniosku, że studiowanie samo w sobie to nie wszystko.

Każdy z nas chce zdobyć jak najlepsze wykształcenie, następnie realizować się zawodowo. Tylko jak zdobyć cenne doświadczenie, którego każdy pracodawca od nas oczekuje? W odpowiedzi na to pytanie pojawia się… AIESEC. Nie przypuszczałem, że odzwierciedlenie prawdziwego ducha przedsiębiorczości odnajdę w organizacji studenckiej, na której działania patrzyłem zawsze z przymrużeniem oka.

Otóż AIESEC to coś więcej niż kolejne koło studenckie, AIESEC to przede wszystkim ludzie! Wspaniałe osoby, które pomimo różnych pozycji, zawsze będą Cię wspierać, nauczą wszystkiego od podstaw i odpowiednio pokierują. Masa wartościowych szkoleń, spotkań czy też wyjazdów, które poza wartością merytoryczną dostarczają ogrom pozytywnych emocji. Lokalne konferencje, integracje to nieodłączna część życia tej organizacji.

Obecnie jestem w zespole realizującym projekt Dni Kariery®, a więc Targi praktyk, pracy i staży dla studentów. Mam za sobą kawał pracy, która pozwala mi na współpracę z profesjonalnymi firmami i możliwość działania w środowisku biznesowym. Dzięki osobom z którymi współpracuję jest to dla mnie czysta przyjemność. To, jak człowiek potrafi się zmienić, rozwinąć na przełomie kilku miesięcy jest nie do opisania. Po prostu trzeba to poczuć na własnej skórze.

Słowem podsumowania dodam tylko, że mam nadzieję, że w życiu spotka mnie więcej takich przypadków jak AIESEC ! 😉

Michał, student Ekonomii

Chcesz również rozwijać się w naszej organizacji? Aplikuj na: kato.aiesec.pl/rekrutacja 🙂