Who is the Buddy ?

Buddy System –termin zagadka? Nigdy więcej!  Buddy System to relacja między dwiema osobami, które współpracują na zasadzie wzajemnego monitoringu i gotowości do pomocy. „Kumplami” są osoby, które asekurują siebie przy okazji wspinaczek, lotów ze spadochronem czy nurkowania. Dla tych dla których to spowszedniałe formy „kumplowania”, jest coś bardziej ekscytującego – doświadczenie międzynarodowej kooperacji na własnej skórze! Jak to zrobić?

  1. Zaaplikować do AIESEC Wrocław UE  (najbliższa rekrutacja już w lutym, warto być bieżąco! ),
  2. Przejść szkolenie z Buddy System,
  3. Wybrać praktykanta z najodleglejszego zakątka świata i uzasadnić krótko swój wybór,
  4. Spędzić z nim 6 niezapomnianych tygodni !
    Buddy jest w stałym kontakcie ze swoim praktykantem, jest jego najlepszym kumplem w trakcie trwania praktyki. Pomaga praktykantowi, służy radą co i gdzie zjeść żeby się nie zatruć, gdzie i kiedy pójść żeby się zabawić, co i za ile kupić, żeby nie zbankrutować. Nie jest łatwo być obcokrajowcem w naszym pięknym kraju, więc jako Buddy wspiera się praktykanta w przetrwaniu szoku kulturowego. Wspólne imprezy, rozmowy, spędzanie wolnego czasu – Buddy są mają nieograniczoną możliwość kontaktu!

8003854701_b3e6073075_h

“W tym momencie będąc podwójnym Buddym jestem szczęśliwa, ponieważ poznałam dwie wspaniałe osoby, które mają na mnie bardzo pozytywny wpływ. Nauczyłam się postrzegać wiele rzeczy w inny sposób niż do tej pory.” – zdradza Monika, której satysfakcję przyniosło bycie duble Buddy! : )

Poprawa znajomości języków, poznanie nowej kultury, umocnienie wiary w ludzi oraz zyskanie przyjaźni na całe życie – to nadal tylko niektóre wartości  z relacji z Buddy’m. Zostając kumplem można być na wymianie międzynarodowej we własnym mieście. Zawiązywanie kontaktów z innymi praktykantami, którzy też wspierają naszego Buddy’ego, to element tworzenia relacji, które okazują się bardzo cenne. Buddy System to najlepszy sposób poznania obcych kultur, zwyczajów i poszerzenia wiedzy o świecie nie ruszając się z domu.

Co semestr odwiedza nas około 25 praktykantów – 25 niepowtarzalnych okazji na przygodę życia.

Luty coraz bliżej – pilnujcie czasu. Liczy się terminowość  aplikacji, a ilość miejsc ograniczona.

8004525478_b76b44859a_c