Na wolontariat do Maroka

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w …, no właśnie – gdzie? Niedostatek planów na nadchodzący czas? Brak pomysłu na wakacje?

morocco-1713028_960_720Domyślam się, że większość z Was zawsze chciała być częścią czegoś wielkiego. Pewnie z ożywieniem myślisz o współtworzeniu genialnej, międzynarodowej historii.

Nie wątpię, że jesteś świadomy jak ważne jest zdobywanie doświadczenia, które będzie miało realny wpływ na Twoją karierę. Mam pewien pomysł. Co Ty na to aby odpowiedzieć na lokalne problemy społeczno-kulturowe współczesnego świata albo zwyczajnie pozbyć się bariery językowej poprzez poznawanie podobnych do Ciebie młodych ludzi?

Proponuję wstawienie w miejsce wielokropka z pierwszego zdania słowo-klucz „Maroko” (tak, to nie jest pomyłka, Bieszczady i ochronę tamtejszych endemitów pozostawiamy pracownikom parku).

Maroko uważane jest, nie bez racji, za jeden z najbardziej stabilnych i nowoczesnych krajów w Afryce. Przyjazna gospodarka i stosunkowo przejrzyste zasady sprawowania władzy, przyciągają coraz więcej inwestorów, jak i turystów.

marrakesh-999373_960_720Wobec tego, w czym tkwi problem?
Czy wiedziałeś, że wskaźnik zaniechania edukacji i powtarzanie klas to podstawowe problemy mające wpływ na poziom szkolnictwa w tym kraju? Może słyszałeś o innych wewnętrznych problemach tego państwa, jakimi są obszary biedy wokół rozwijających się miast, czy też dysproporcje majątkowe?

Jak mogę pomóc?
Proponujemy wolontariat w czterech obszarach: „Education”, „Health”, „Brand Experience”, „Cultural Understanding”. Możliwości jest wiele; poczynając od szerzenia dostępu do lepszej edukacji, kończąc na pogłębianiu zrozumienia kulturowego. Wybór ścieżki rozwoju należy do Ciebie!

Podobny obrazDlaczego właśnie Maroko?

Decydując się na uczestnictwo w projekcie, nie tylko odpowiadasz na problemy współczesnego świata, ale także zyskujesz nieocenione doświadczenie kulturowe. Czas wolontariatu sprzyja poznawaniu architektury, zwyczajów, a nawet lokalnej kuchni. Kto wie, być może staniesz się bywalcem zabytkowych marokańskich medres, bądź zakosztujesz w piciu touarega, czyli zielonej herbaty z miętą?

Przekonaj się sam! Może to już czas aby zacząć działać i budować swoją własną historię?

Jako AIESEC wspieramy Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wybierając wyjazd na wolontariat do Maroka, wspierasz je razem z nami.

Dominika Krusz