Wspomnienia Colleen Xie z Kanady

Image

Wow, od czego zacząć? Podczas mojego 6 tygodniowego pobytu w Poznaniu miałam przyjemność stać się częścią aż 6 rodzin. To wspaniałe przeżycie dzielić różne kultury i tradycje. Tak naprawdę wcale się nie różniliśmy!

Jednym z moich najlepszych wspomnień jest wyprawa rowerowa z moją host matką, Izabelą, podczas której dopadła nas burza i kompletnie przemokłyśmy. Tak się stało, że już za dwa tygodnie miałyśmy okazję spotkać się w Pradze. Bardzo się ucieszyłam, zobaczywszy moją kochaną rodzinę goszczącą!

Bardzo miło wspominam swój pobyt w Kaliszu, gdzie razem z rodziną Pani Blesnanowicz wędrowaliśmy i zwiedzaliśmy każdy zakątek miasteczka.

Byłam szczęśliwa, gdy poprzez rozmowę ze mną, host rodzinny, szczególnie rodzina Julii mogły uczyć się języka angielskiego. To było wspaniałe doświadczenie! Wspominam również pieczenie z Anną, która pokazała mi jak przygotować czekoladową babkę z przepisu jej babci. Wspólnie upiekliśmy „red bean steamed buns”, czyli jeden z najsmaczniejszych chińskich deserów.

To naprawdę niesamowite! Spędzasz 5 dni z każdą rodziną, ale czujesz jakbyś znał je przez całe swoje życie!

Tłumaczenie Agnieszki Słoty