Wyzwania to już norma, czyli dzień z życia AIESEC-era. Część 1

OGX , czyli Międzynarodowy Program Praktyk oraz Wolontariatów.

Zanim jednak wystartujemy z naszą pracą, to należy się skromne wprowadzenie dla tych mniej wtajemniczonych. “Dzień z życia AIESEC-era” to cykl wpisów, który przybliży Ci działalność członków organizacji. Co my właściwie robimy na co dzień? 

Jedną z działalności AIESEC-erów jest OGX (ang. Outgoing Exchange), którego celem jest dostarczenie niesamowitych doświadczeń zawodowych i osobistych młodym ludziom zagranicą. Wysyłanie ich na profesjonalne praktyki Global Talents oraz wolontariat Global Citizen. W najróżniejsze zakątki naszej kuli ziemskiej. By odkrywać – siebie i  świat. Innych. Doświadczać. Przeżywać. Czerpać jak najwięcej.

Działanie w obszarze, jaki zajmuje OGX to praca wielopoziomowa. To wysiłki wielu zespołów, ambitnych osób i otwartych umysłów.  Na pełnych obrotach – dokładnie tak wygląda tutaj doba. Każdy dzień to nowa szansa, aby urzeczywistnić czyjeś marzenia i wysłać nowego człowieka, aby mógł przeżyć swoje #lifechangingexperience.

Ale wszystko po kolei. Czyli jak to się dzieje, że właśnie tyle się dzieje.

Po pierwsze reklama

Możliwość wyjazdu i przeżycia swojego Life changing experience jest na wyciągnięcie ręki. Ale nie każdy o tym wie. Nie każdy słyszał. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego tu wchodzimy my, zespół marketingowców. Pracujemy nad tym, aby programy wychodzące z ramienia AIESEC trafiały do  jak najszerszej grupy ludzi. Aby zachęcały i inspirowały innych. Były przejrzyste, widoczne i wiarygodne. To ciągły proces tworzenia, wymyślania, kreowania. Bo nigdy nie wiadomo, kiedy akurat wpadnie nam genialny pomysł do głowy.

Po drugie – dajemy wybór

Wybór z różnorodności. Dlatego kolejnym etapem jest zapewnienie odpowiednich ofert. To dzięki pracy ludzi, którzy szukają, kontaktują się i zapewniają najlepsze propozycje praktyk oraz wolontariatu staje się to możliwe – inni mogą wyjeżdżać w świat i zdobywać niesamowite doświadczenie.

Po trzecie – profesjonalizm

Stawiamy na profesjonalizm. I to działa w obydwie strony. Odpowiednia opieka, program rozwojowy na miejscu to jedno, ale praktykant czy wolontariusz, który wyjeżdża też musi być odpowiednią osobą w odpowiednich miejscu. Zespół HR’owy dba  o proces rekrutacyjny. Od początku do końca prowadzi osoby chętne do wyjazdu przez wszystkie etapy. Pomaga, szuka i dopasowuje profil wyjazdu jak najbardziej odpowiadający potrzebom  i oczekiwaniom kandydata.

Nieważne w jakim zespole pracujemy. Aby OGX istniał i dobrze funkcjonował musi tworzyć całość. A całość to ludzie. Ludzie, którzy z entuzjazmem działają i realizują swoje zadania, aby na sam koniec, razem i każdy z osobna mógł spojrzeć na liczby, za którymi stoi coś więcej. To ludzie. Ich niesamowite przygody. Wykorzystane szanse.  Zebrane doświadczenia. Nowe znajomości.  Łzy, radość, satysfakcja.

Autorem tekstu jest: Aleksandra Gałązka