CO ZYSKASZ DOŁĄCZAJĄC DO AIESEC?

Cały czas powtarzamy, że AIESEC to niesamowita szansa na rozwój. Co jednak dokładnie kryje się pod tymi tajemniczymi 4 słowami?

Przygotowaliśmy dla Was listę 10 najważniejszych rzeczy, które możecie zyskać dzięki działalności w tej organizacji.

1. Praktyczne umiejętności – przychodząc do AIESEC od razu zaczynasz działać w projekcie. Nie ma tu miejsca na jakieś długie wykłady – uczysz się działając. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać w jaki sposób można nauczyć się więcej…

2. Nowe znajomości – w naszej organizacji nie tylko poznasz najbardziej aktywnych studentów z UE, UWr, WSB, a nawet PWr, ale z całego świata. Wspólne gotowanie z Włochami, czy nauka portugalskiego z Brazylijką to w AIESEC codzienność.

3. Większa świadomość społeczna i wrażliwość kulturowa – skoro już jesteśmy przy międzynarodowych znajomościach, to kto jak nie rodowity mieszkaniec danego kraju przedstawi Ci lepiej jego kulturę? A Polska oczami cudzoziemców? Kontakt z ludźmi z wielu krajów całego świata i kultur pozwoli Ci na poznanie innych perspektyw, zmianę sposobu myślenia i zburzenia niejednego stereotypu.

4. Kontakt z największymi firmami i korporacjami w kraju – marzy Ci się niesamowita kariera w stylu Jordana Belforta? Co prawda Wrocław to nie Nowy Jork, ale zawsze dobrym pomysłem jest poznanie lokalnego środowiska biznesowego. W ramach programu Ambasador możesz zostać uczelnianym przedstawicielem takich firm jak EY, Mars, Deloitte, czy Nestle, a to już całkiem niezły początek!

5. Konferencje i szkolenia – dla niejednego “to” najlepsze w AIESEC. Konferencje lokalne, narodowe i międzynarodowe są czymś, co zostaje w pamięci jeszcze długi czas po ich zakończeniu 😀 Szkolenia zaś, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne, są świetną okazją do zdobycia praktycznych umiejętności.

6. Umiejętność pracy w zespole – bycie “teamplayerem” jest czymś, co pracodawcy cenią coraz bardziej. W AIESEC pracujemy zespołowo. Sukces projektu zależy od pracy całego zespołu, a nie jednostki, dlatego każdy wkłada do zespołu tyle ile może, a stąd już prosta droga do sukcesu.

7. Rozwój kompetencji miękkich – czyli między innymi wspominana już umiejętność pracy w zespole, efektywna komunikacja, autoprezentacja, zdolność dopasowywania się do zmieniających okoliczności, zarządzanie sobą w czasie czy radzenie sobie ze stresem. Niestety gwarantowany brak zdobycia ich na uczelni, za to w AIESEC jak najbardziej!

8. Poprawa znajomości języków obcych – jeśli myślisz, że poprawisz swój angielski tylko, gdy będziesz pracował w projekcie wymianowym to jesteś w błędzie. “Ajseki” lubią gadać po angielsku 😀 Wiele angielskich słówek doczekało się już spolszczenia przez Ajsekerów, jak choćby “zmeczować”! Konferencje zarówno lokalne jak i międzynarodowe prowadzone są głównie w języku angielskim. Możesz zostać Buddym, czyli opiekunem wolontariusza z zagranicy, więc od razu ćwiczysz angielski i dodatkowo masz możliwość nauczyć się jego ojczystego języka. No i oczywiście AIESEC Univeristy, czyli kursy języków obcych prowadzone przez native speakerów z całego świata.

9. Zdobycie umiejętności zarządzania projektem oraz zespołem ludzi – jeśli zechcesz zostać w AIESEC na dłużej (a na pewno zechcesz) możesz zostać liderem własnego projektu. Nauczysz się wtedy jak zaplanować projekt, delegować zadania, budować zespół, czy motywować jego członków.

10. Punkt ostatni, ale chyba najważniejszy – odkryjesz swoją pasję i pomysł na karierę zawodową – mało jest osób, które idąc na studia mają już dokładnie zaplanowaną swoją karierę. W AIESEC możesz sprawdzić się w wielu różnych dziedzinach biznesu i znaleźć tę która najbardziej Cię pasjonuje. Marketing, HR, sprzedaż? Wybór zależy tylko od Ciebie!

Rekrutacja do AIESEC trwa do 22.02 23:59!

Nie zmarnuj szansy na rozwój osobisty i aplikuj już TERAZ:

ue.aiesec.pl/formularz

Z nami możesz więcej!