10 rzeczy, które zyskasz w AIESEC

FL_10rzeczy

AIESEC daje rozwój osobisty, rozwinie Twój potencjał, jednak jakie dokładnie jakie umiejętności można zyskać? Jakie są najważniejsze korzyści z bycia członkiem organizacji? Na pewno te pytania bezustannie chodzą Wam po głowie, dlatego przygotowaliśmy listę 10 rzeczy, które można zyskać dzięki udziałowi w programie członkowskim Future Leaders.

1. Rozwój kompetencji miękkich

Pracodawcy coraz częściej szukają w swoich potencjalnych pracownikach kompetencji miękkich i cenią je bardziej niż umiejętności twarde. Jakie są to kompetencje? Między innymi umiejętność pracy w zespole, efektywna komunikacja, autoprezentacja, zdolność dopasowywania się do zmieniających okoliczności, zarządzanie sobą w czasie czy radzenie sobie ze stresem.

2. Zawiązanie nowych znajomości, zarówno krajowych jak i międzynarodowych

AIESEC tworzą młodzi, ambitni i chcący się rozwijać ludzie. Poznasz studentów, dla których wyzwania nie stanowią przeszkód, a marzenia nie są tylko planami, a realnymi celami!

3. Zdobycie doświadczenia w zasobach ludzkich, marketingu, sprzedaży, logistyce czy finansach

Chcesz się rozwijać profesjonalnie już od pierwszego roku? W AIESEC możesz zyskać wartościowe doświadczenie z różnych dziedzin biznesu, które na pewno pomoże Ci na dalszych etapach kariery.

4. Poprawa znajomości języków obcych

Nie potrzebujesz lekcji, aby płynnie mówić po angielsku! Ciągły kontakt z wolontariuszami z całego świata sprawi, że będziesz musiał używać tego języka w wielu sytuacjach. Nawet nie zauważysz kiedy stracisz wszelkie obawy przed używaniem języków obcych!

5. Zdobycie umiejętności zarządzania projektem oraz zespołem ludzi

Zaplanowanie projektu, delegowanie zadań, budowanie zespołu, to codzienność dla koordynatorów naszych projektów. Zostając dłużej w organizacji i aplikując później na pozycje koordynatorskie można rozwinąć wiele cennych umiejętności.

6. Większa świadomość społeczna i wrażliwość kulturowa

Kontakt z ludźmi z wielu krajów całego świata i kultur bardzo różnych od polskiej pozwoli Ci na poznanie innych perspektyw, zmianę sposobu myślenia i zburzenia niejednego stereotypu.

7. Kontakt z największymi firmami i korporacjami w kraju

Marzy Ci się wielki świat biznesu? AIESEC nawiązał partnerstwa z wieloma firmami z kraju. Możesz zostać ambasadorem jednej z nich na swoim uniwersytecie, brać udział w szkoleniach przez nie organizowanych lub uczęszczać na spotkania biznesowe.

8. Udział w szkoleniach, konferencjach lokalnych, narodowych i międzynarodowych

W ciągu roku AIESEC organizuje dla swoich członków 500 konferencji na całym świecie. Szkolenia organizowane są nie tylko przez partnerów zewnętrznych, a także przez nas samych! Chętnie dzielimy się wiedzą, którą zyskaliśmy dzięki organizacji, a podczas takiego wyjazdu możesz poznać wiele ciekawych osób z innych miast naszego kraju lub zagranicy!

9. Ciągły praktyczny rozwój nowych umiejętności

Brak u nas teorii, uczymy się przez praktykę! Pracujemy na prawdziwych zasobach, ludzkich czy finansowych. Plany przekładamy na realne działania!

10. Odkrycie swoich pasji, pomysłów na karierę zawodową

Wciąż nie masz pomysłu na siebie po ukończeniu studiów? Nie martw się! U nas będziesz mógł się sprawdzić w wielu zadaniach z różnych dziedzin biznesu i znaleźć tę najbardziej Ci pasującą. A może przy okazji wpadnie Ci do głowy pomysł na biznes?

To tylko część umiejętności jakie możesz wynieść z AIESEC. To, jak rozwiniesz swój potencjał, zależy tylko od Ciebie.

Podejmiesz wyzwanie? 

DW