Chcę zrobić coś dla siebie!

Martyna Biernacka do story tellingu

Już na początku szkoły średniej byłam zaangażowana w wymianę międzynarodową. Wyjazd do Niemiec był niesamowitą przygodą, połączona z praktycznymi umiejętnościami językowymi. Jednak pewnego dnia, moja nauczycielka niemieckiego, spytała, czy ktoś z nas nie chciałby gościć u siebie wolontariusza na cały tydzień. Zgodziłam się bez wahania i nie pożałowałam tego. Kilkanaście dni później, stawiłam się na dworcu, by odebrać dziewczynę z Japonii, Misaki Sekiguchi.

Wtedy jeszcze nie wiedziałam, ile pracy i zaangażowania jest potrzebne, abym to ja mogła cieszyć się obecnością tej wspaniałej osoby. Już w tamtym momencie wywarła ona wpływ na mój sposób postrzegania świata. Kiedy zaczęłam studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, chciałam się odnaleźć w nowym otoczeniu i przez pierwszy semestr studiów nie robiłam nic szczególnego poza chodzeniem na Uczelnię. Jednak samo studiowanie nie satysfakcjonowało mnie. Po pierwszym semestrze postanowiłam zrobić coś dla siebie i dołączyć do organizacji studenckiej. Nie miałam wtedy jeszcze pojęcia, czym jest AIESEC.

Przeglądając stare zdjęcia, znalazłam informacje o stowarzyszeniu. Jak się okazało, nadarzyła się wtedy możliwość dołączenia do grona działających młodych ludzi. Zajmowałam się tym, czym chciałam. Prowadziłam rozmowy z wolontariuszami, którzy byli zainteresowani warsztatami edukacyjnymi w śląskich szkołach podstawowych. Dodatkowo, poprzez rozmowy z dyrekcją placówek, miałam możliwość zdobycia praktycznych umiejętności sprzedażowych.

To doświadczenie zmobilizowało mnie do aplikacji na pozycję liderską, na którą się dostałam. Projekt Global Host miał polegać na znajdowaniu osób, które zaopiekowałyby się wolontariuszami na okres wakacji.

Dzięki temu doświadczeniu mogłam przede wszystkim uwierzyć w siebie i swoje możliwości, nauczyć się, jak prowadzić zespół, który motywował mnie do dalszego działania. Poznałam przeróżne kanały i sposoby promocji. Nigdy nie przypuszczałabym, że zwykły student może mieć okazję występu w radio, czy nawet w TVP Katowice, a przy okazji poznania tych mediów “od kuchni”. Zafascynowana tak ogromnymi możliwościami rozwoju, postanowiłam zmienić obszar mojego działania. Jako koordynator projektu Global Talents, staram się dostarczyć profesjonalnego doświadczenia zawodowego studentom z śląskich uczelni, poprzez zagwarantowanie im praktyk międzynarodowych.

Wszystko, co opisałam powyżej nie miałoby nigdy miejsca, bez ludzi, którzy przekazali mi ten ogrom wiedzy i którzy przyjęli mnie z otwartymi rękoma. Działalność rozwinęła moje umiejętności miękkie i moje poglądy na świat. Robię coś, co może mi się przydać w przyszłości, na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.

Martyna, studentka Finansów i Rachunkowości

Dziś masz ostatnią szansę aby do nas dołączyć, nie zmarnuj jej ! klik: APLIKUJĘ! 

Martyna Biernacka z EPską