6 kroków, które pozwolą Ci w 100% realizować Twoje cele

14370733741_c8d6347379_o

Ustalanie i osiąganie stawianych sobie celów może być czasami przytłaczającym procesem. Wkraczając na nową ścieżkę, prawdopodobnie masz mało doświadczenia w tej dziedzinie. Trudno sobie wtedy wyobrazić, że może kiedyś staniesz się ekspertem na tym właśnie polu. Zamiast łapać sto srok za jeden ogon zrób krok do tyłu, zaplanuj na spokojnie swoją ścieżkę i podejmij świadomie pierwsze kroki w kierunku realizacji celu.

1. Zaczynaj od małych rzeczy

Najważniejsze to zrobić ten pierwszy krok. A potem kolejny i następny przychodzą łatwiej. Normalną reakcją jest się z lekka przestraszyć, gdy wkraczamy w coś nowego. Ważne natomiast, by uczyć się sumiennie, po kolei, od podstaw. Jeśli to ogarniesz, możesz iść dalej i próbować bardziej zaawansowanych rzeczy. Może to wydawać się nieciekawe, ale solidny fundament to podstawa. Bez niego nie zajdziesz daleko.

2. Skup się na konkretnym zadaniu

Czasami nawet nauka podstaw może zdawać się zawiła i obszerna. Nie wymagaj od siebie zbyt dużo, na początek postaw sobie za cel jedno zadanie. Dzięki skupieniu i zaangażowaniu się nad jedną kwestią, łatwiej będzie Ci potem wykorzystać nabytą widzę podczas osiągania dalszych celów.

3. Zrozum, jaki jest twój cel

Zanim zaczniesz się wspinać, musisz być świadom i wiedzieć, dlaczego wybrałeś taką, a nie inną ścieżkę. Dzięki temu skupisz się na osiągnięciu swojego celu, będziesz dokładnie wiedział co chcesz osiągnąć i dlaczego.

4. Nie wstydź się swojego celu

Nie ukrywaj tego, do czego dążysz. Niech Twoje starania będą widoczne, niech zobaczą to inni. Opowiedz o tym swojej rodzinie i przyjaciołom. Wiedząc, że ktoś Ci kibicuje, będziesz silniejszy w swoim postanowieniu i trudniej będzie Ci porzucić swój cel w chwilach zwątpienia.

5. Ciesz się, jeśli coś Ci się udaje

Nawet jeśli to tylko małe zwycięstwo – celebruj to. Ciesz się, że coś Ci wyszło, że widzisz postępy i pniesz się do góry. Doda Ci to motywacji i upewni w przekonaniu, że dobrze robisz, stawiając sobie poprzeczkę wysoko.

6. Uwierz w sukces

Skoro na coś się decydujesz to chcesz to osiągnąć. Przekonaj sam siebie, że jest Twój cel jest osiągalny i to właśnie Ty możesz go zrealizować. Nic nie jest niemożliwe! Masz możliwości, energię i zapał. Określ to, co chcesz osiągnąć i co udało Ci się do tej pory zrobić. Potem bądź już tylko konsekwentny i odhaczaj na liście kolejne osiągnięte cele.