AIESEC to ogromna lekcja samoświadomości | Historia Kacpra

Dlaczego posKacper Ogaza, Katowice UE1tanowiłeś dołączyć do AIESEC?

Do AIESEC postanowiłem dołączyć, ponieważ szukałem w życiu zmiany. Zależało mi na tym, żeby stać się lepszą osobą, bardziej samoświadomą, taką która ma wokół siebie ludzi, którym wzajemnie na sobie zależy, którzy mają ambicje i cel do którego dążą. Wszystkie te rzeczy zauważyłem u znajomych, którzy już byli członkami AIESEC i dlatego postanowiłem dołączyć. To była jedna z najlepszych decyzji jakie podjąłem w życiu.😉

Co Cię najbardziej urzekło w działalności podczas pierwszych tygodni pracy w AIESEC?

Najbardziej urzekło mnie to, że grupa młodych ludzi może mieć tak wiele pasji do wspólnego działania i dążenia do spełnienia ambicji. Dodatkowo praca w zespole z rówieśnikami, genialna atmosfera i wzajemne wsparcie były dla mnie czymś niesamowitym już od pierwszych dni w AIESEC.

Jakie największe umiejętności i doświadczenia dostarczyła Ci praca w AIESEC i z których z nich jesteś najbardziej dumny?

Najbardziej jestem dumny z ogromnej lekcji samoświadomości, którą dostarczył mi AIESEC, nauczyłem się, że wszystko to, czego doświadczamy na zewnątrz siebie, całe nasze otoczenie, jest kreowane przez to, co mamy w swoim sercu i umyśle.
AIESEC nauczył mnie też dużej determinacji do działania- dołączyłem do Organizacji z jasnym celem – chciałem się zmienić na lepsze, a dotarłem do chwili, kiedy nie tylko sam widzę, jak bardzo się rozwinąłem, ale też jak wielki wpływ działanie wszystkich AIESECerów miało na osoby, które doświadczyły AIESEC. Determinacja pozwoliła mi działać cały czas i się nie poddawać, zawsze kiedy popełniłem błąd, determinacja dawała mi możliwość na wyciągnięcie lekcji i pójście o krok dalej, a połączona z wiarą w to, co robię pozwoliła mi odkryć jeszcze jedną cechę, którą wypracowałem sobie w AIESEC- niezłomność. Wiem, że nic nie jest w stanie mnie powstrzymać przed realizacją marzeń!

Dzięki różnorodnemu i wartościowemu doświadczeniu w AIESEC poznałem co chciałbym robić w przyszłości i jednocześnie zdobyłem wiele umiejętności, które dały mi wysoki poziom samoświadomości. Dobrze wiem, jaką mam wartość i co mnie wyróżnia. Poza tym, jestem w stanie zmotywować siebie i innych do pracy, stworzyć środowisko pracy, w którym chce się działać i cały czas dążyć do zaplanowanych celów – z tego wszystkiego jestem dumny, bo działam w organizacji, w której się spełniam i wykorzystuję zdobyte umiejętności, a jednocześnie ciągle się rozwijam i odkrywam nowe możliwości, z których można korzystać.