Artur Góralczyk

Mój wyjazd do Bhubaneswaru w Indiach.

gc artur 2

Przed wyjazdem moje zainteresowanie azjatyckimi krajami oceniłbym na mocne 7/10. Po powrocie chyba brakuje mi skali. Wyjazd do Indii był jedną z najlepszych decyzji jakie podjąłem w moim życiu. Dodatkowo wybór aby zrealizować to za pomocą AIESEC potęguje tylko moje przeświadczenie o tym, że podjąłem prawidłową decyzję.

Indie są fantastycznym i bardzo zróżnicowanym (kultura, język, architektura etc.) miejscem. Wszelkie negatywne opinie na temat tego kraju można zignorować i nie przejmować się tym. Hindusi to kochani, otwarci i pomocni ludzie. Mój dom jest w Warszawie, ale dzięki Hindusom miałem momenty, w których poczułem jak jeden z nich, a Indie po wsze czasy będę traktować jako mój drugi dom.

Wyjazd z AIESECiem daje dodatkowo możliwość poznania ludzi z całego świata. Na swoim projekcie miałem osoby z 12 innych krajów. W dosyć krótkim czasie zawarłem wieloletnie przyjaźnie, o które będę dbać w przyszłości. Miałem też okazję zwiedzić piękne miejsca, takie jak Kaszmir, Delhi, okolice zatoki Bengalskiej. Jeżeli zastanawiasz się czy Indie są dobrym wyborem, uwierz mi, że są niezależnie od tego, w który region pojedziesz po krótkim czasie przekonasz się, że miałem rację i nigdy nie będziesz żałować podjętej decyzji. 🙂

A może też chcesz wyjechać na wolontariat? http://bit.ly/gc_sgh