Co daje wolontariat?

 


Jakiś czas temu pożegnaliśmy sporą grupę wolontariuszy, którzy zakończyli swoją 6 tygodniową przygodę we Wrocławiu. Przez ten czas realizowali swoje projekty, wzajemnie się poznawali i przede wszystkim dobrze się bawili.

Postanowiliśmy zapytać kilkoro z nich co tak właściwie zyskali decydując się na wolontariat i przyjazd do Polski.

Hu Yidan (Chiny)
„Przyjaźnie na całe życie. Po kilku tygodniach w Polsce mimo różnic kulturowych czy religijnych staliśmy się dla siebie jak jedna wielka rodzina. Wiem, że możemy wzajemnie na siebie liczyć w każdej sytuacji.”

Wyssam Souhnoun (Maroko)
„Nauczyłem się jak pracować i postępować z dziećmi, zyskałem przyjaciół z różnych zakątków świata i nawet nauczyłem się kilku słów po polsku!”

Dalia Funda (Egipt)
„Dzięki wolontariatowi miałam możliwość poznania zupełnie innej kultury, co było niesamowitym doświadczeniem. Zyskałam też niezależność i naprawdę wartościowe przyjaźnie.”

Ania Khodabakhshian (Iran)
„Wolontariat dał mi odwagę do podejmowania własnych decyzji i wyzwań takich jak samodzielne podróżowanie. Nauczyłam się zarządzać swoim budżetem, czasem i oczywiście poznałam wspaniałych ludzi.”

Jak widzicie wyjazd na wolontariat to nie tylko niesienie pomocy innym. To również okazja by lepiej poznać samych siebie, nawiązać przyjaźnie ponad wszelkimi podziałami oraz odkryć ile świat ma jeszcze do zaoferowania.

Warto wyjść ze swojej strefy komfortu i podjąć to wyzwanie!