Co pcha nas do przodu?

Od zwierząt odróżnia nas nie tylko zdolność mówienia, ale też dążenie do rozwoju. Większość z nas przecież nie chce skończyć w wieku 40 lat na kanapie, ćwicząc mięśnie kciuka poprzez zmienianie kanałów telewizyjnych. Dlaczego decydujemy się na odważny krok w stronę przepaści, nie będąc pewnym, czy mamy zabezpieczenie? Co w takim razie popycha nas do zmiany? Co powoduje, ze rośnie w nas poczucie nienasycenia?

Ambicja. To taki cichy głosik w Twojej głowie mówiący, że egzystencja nie wystarczy. To poczucie, ze możesz zrobić coś więcej, podjąć decyzję, ruszyć z miejsca. Nawet jeśli zrobisz jeden krok w przód i dwa kroki w tył – w końcu to ciągle ruch do przodu, prawda? Coś, co robisz nie dla kogoś, tylko dla siebie. Dla zaspokojenia swoich potrzeb z górnych półek piramidy Masłowa.

Chęć rywalizacji. Nie oszukujmy się, każdy z nas lubi wygrywać. Dlaczego więc nie wygrać życia? Każda decyzja o zmianie, którą podejmujesz, jest małą wygraną, a małe wygrane kumulują się w jedną, wielką NAGRODĘ. A porażki? To przecież też kroki w przód, jeśli umiesz z nich wyciągać wnioski. Wtedy można zmienić metodę, w końcu tylko szaleńcy powtarzają jedną czynność mnóstwo razy i oczekują innego efektu. Chyba, ze jesteś szalony, ale prawdopodobnie wtedy nie czytałbyś tego posta.

Emocje. Wielu z nas się ich boi, mimo że są nieodłącznym elementem naszego życia. Przyzwyczajenie i rutyna wzmagają w nas strach przed podjęciem decyzji, ale chyba każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu chociaż małej dawki adrenaliny. I nie chodzi tu o skok na bungee czy ze spadochronem (ale przyznaj, brzmi ekstremalnie pozytywnie!), tylko o oczekiwanie na coś znaczącego, coś wielkiego, coś tylko naszego!

Biorąc pod uwagę, że właśnie podjąłeś decyzję o zmianie swojego życia, co dalej z tym zrobisz? Dróg jest wiele. Ja proponuję Ci jedną z nich, jaka jest dołączenie do międzynarodowej organizacji, która pozwoli rozwinąć skrzydła w przeróżnych dziedzinach. W jaki sposób? Możesz spróbować swoich sił w pracy zespołowej, prowadzeniu teamu czy poznać ludzi z całego świata. Trochę zaskakujące, prawda? Dlaczego by nie przełamać swoich blokad i podjąć wyzwania? Dlaczego by nie ruszyć się w końcu z tej kanapy? Nie martw się, mięśnie kciuka się nie zmniejszą. Zwiększy się za to Twoje postrzeganie świata i poszerzą horyzonty. W końcu wszyscy wewnętrznie dążymy do rozwijania siebie i swoich umiejętności, prawda?

Organizacja ma to do siebie, ze zrzesza ludzi ambitnych i ciekawych świata, takich jak Ty. Jak wspomniałam, przede wszystkim daje możliwość poznania osób, które zapadają w pamięć. Nie będę szczegółowo rozpisywać, jakie projekty są realizowane, bo takie informacje znajdziesz praktycznie wszędzie. Ale mogę wspomnieć o ludziach, którzy tę organizację tworzą. O ludziach, którzy dostarczają niesamowitych emocji i z którymi współpraca daje ogromne efekty, nawet jeśli zadania do wykonania wydają się ciężkie jak skała Herkulesa. Wiesz, dlaczego tak jest? Bo skupiamy się na osobach, które chcą coś zrobić ze swoim życiem. I pomóc Ci zrobić coś z Twoim.

Wykonaj krok. Podejmij decyzję. Pokonaj rutynę.

Paulina Pierzyńska

———————————————————————————————————————————————————

Future Leaders jest programem członkowskim największej organizacji studenckiej AIESEC, w którym młodzi ludzie mogą rozwijać się poprzez dostarczanie wymian kulturowych i profesjonalnych praktyk na całym świecie. Naszym celem jest rozwój przyszłych liderów, którzy będą wpływać na pozytywny rozwój swojego otoczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany/a programem, nasza rekrutacja właśnie ruszyła! Więcej informacji znajdziesz tutaj!

Z nami możesz więcej!