Dzisiaj student, jutro Ambasador!

Nie wszyscy decydują się by zaaplikować już na pierwszym roku, ciągle jest to później i później. Jeśli w końcu się zdecydują to ich ścieżka może potoczyć się podobnie jak Justyny.

Justyna dopiero na 3. roku studiowania Zarządzania Zasobami Ludzkimi zdecydowała się dołączyć do organizacji, choć myślała o tym już od jakiegoś czasu. Początkowo chciała się zajmować HR – rozmowami kwalifikacyjnymi. Na przekór jej oczekiwaniom została przypisana do projektów sprzedażowych  i –  jak sama mówi – było to najlepsze co mogło ją spotkać. Rozpoczynając od telefonów do firm, spotkań z przedstawicielami, obsługę VIP-ów podczas wydarzeń, zaczęła swoją przygodę z biznesem.

Właśnie dzięki kontaktom biznesowym udało jej się poznać wielu inspirujących ludzi, którzy od lat zajmują się HR. Ten bodziec spowodował, że jeszcze bardziej poczuła motywację do rozwoju, a także szansę na spełnienie swoich marzeń.

Wkrótce pojawiła się aplikacja na ambasadora firmy Ernst and Young – firmy, która jak sama wspomina – wcześniej wydawała się nie do osiągnięcia. Udało jej się dostać, a jako że EY był partnerem strategicznym komitetu, Justyna starała się sumiennie wykonywać swe obowiązki, za co wielokrotnie była doceniana przez firmę.

W końcu dostrzeżono jej potencjał i zaproponowano jej pozycję koordynatorki ambasadorów i praktyki w dziale HR.

Stawiając swoje pierwsze, odważne kroki w przyszłość, nigdy nie wiemy, dokąd nas ścieżka zaprowadzi. Dziś Justyna spogląda z 20. piętra budynku na Warszawę i z uśmiechem wspomina początki w organizacji!

A jak to wyglądało z Patrycją?

„Mam na imię Patrycja i działam w AIESEC od ponad roku.

Podczas tego okresu byłam członkiem zespołu, potem jego liderem, koordynatorem PR, a obecnie jestem Ambasadorem strategicznego partnera AIESEC – firmy EY. Podczas bycia liderem nauczyłam się zarządzać swoim czasem, zespołem, projektem oraz w jaki sposób motywować swój team. Zdobyłam doświadczenie w przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych oraz szkoleń.

Jako koordynator PR Konferencji Youth & Business CoAction nauczyłam się tworzenia oraz wdrażania planu promocji. Nawiązywałam kontakty z partnerami medialnymi, prowadziłam promocje wydarzenia na portalu społecznościowym i w  środowisku lokalnym.

Bycie ambasadorem również przyniosło mi szereg nowych doświadczeń oraz umiejętności. Zobaczyłam jak wygląda praca w wielkiej korporacji –  jestem zachwycona kulturą organizacyjną oraz stylem pracy. Jestem odpowiedzialna za promocję konkursów oraz rekrutacji na praktyki dla studentów. Ważne jest dbanie o wizerunek firmy w środowisku studenckim, dlatego nawiązuję współpracę z kołami naukowymi oraz wykładowcami. W grudniu otrzymałam wyróżnienie od firmy EY za wyniki oraz aktywne działanie. Było mi niezmiernie miło, kiedy moja praca została zauważona i doceniona.

Takie własnie są firmy współpracujące z AIESEC –  otwarte, zaangażowane,  wspierające i nagradzające aktywnych studentów.

Dzięki dołączeniu do AIESEC nie jestem jednym z wielu studentów kończących studia – posiadam ciekawe doświadczenia, nowe znajomości i chęć podejmowania nowych wyzwań pełna wiary w sukces!’’