Filip Wysocki

1. Dlaczego zdecydowałeś się zostać koordynatorem projektu ?

Zdecydowałem się zostać koordynatorem, ponieważ chciałem sprawdzić się na pozycji lidera. Chciałem zobaczyć jak to jest, gdy ma się ludzi pod sobą i jest się odpowiedzialnym nie tylko za siebie, ale także za innych. Jako koordynator będę miał także możliwość prowadzenia projektu wg własnego „uznania” i przez to większą swobodę. Bycie liderem to naprawdę niepowtarzalne doświadczenie, które umożliwia największy rozwój i test swoich możliwości.

2. Czym będzie zajmował się Twój projekt i na czym będzie polegać praca ?

Mój projekt jest to jeden z programów praktyk zawodowych organizowanych przez AIESEC, skierowanych tym razem do start-upów. Praca będzie polegać na nawiązaniu współpracy ze strart-upami i zapewnieniu im wykwalikowanych praktykantów ze środowiska międzynarodowego. Będą oni musieli przejść przez wymagający proces rekrutacyjny, aby „produkt”, który oferujemy, stał zawsze na najwyższym poziomie i obie strony były zadowolne. Projekt oferuje, więc nie tylko doświadczenie w kontakcie z firami, ale także pozwala nabyć wiedzę z zakresu HR czy Marketingu.

3. Opisz jeden moment z Twojej przygody w AIESEC, który zapamiętałeś najlepiej. Dlaczego ten ?

Może nie moment, ale doświadczenie w AIESEC, które najbardziej zapadło mi w pamięć to pojechanie na konferencje narodową. Było to tuż przed sesją, w trakcie wszelkiej maści zaliczeń i kolokwiów, w jednym z najcięższych okresów na SGHu, ale nie żałuje ani trochę. Poznając ludzi nie tylko z Polski, ale z całego świata z którymi jak się potem okazuje masz tyle wspólnego, dociera do ciebie jak duża i zgrana jest ta organizacja. AIESEC łączy ludzi, pozwala wymienić się doświadczeniami i co najważniejsze – rozwija.